Звіт міського голови перед територіальною громадою міста

Звіт міського голови перед територіальною громадою міста за 2018 рік

Володимир Максим насамперед зосередив увагу присутніх на тому, що корисного вдалося зробити для поліпшення якості життя мешканців міста протягом 2018-го. Міський голова відзвітував про основні напрямки діяльності, а саме: бюджетні витрати, благоустрій, ремонт доріг та тротуарів, реконструкція системи вуличного освітлення, залучення інвестицій на розвиток і модернізацію інфраструктури та багато іншого. Крім здобутків, говорив Володимир Максим і про актуальні проблеми та шляхи їх вирішення, а також плани на цей рік.

Бюджет і земельні торги

Загальний фонд міського бюджету складає понад 35 млн грн, зокрема надходження без врахування міжбюджетних трансфертів — майже 24 мільйони гривень. Торік міську скарбницю було перевиконано. Крім того, субвенції з районного бюджету на фінансування закладів освіти та культури склали понад 11 мільйонів гривень. Значну суму витратили на благоустрій — 10,5 млн грн, на дороги — 7,4 млн грн, тротуари — 1,8 мільйона гривень.

Виділялися кошти і на громадські роботи. Містяни, що перебувають на обліку в центрі зайнятості, займалися благоустроєм, надавали допомогу з обслуговування найбільш вразливим верствам населення тощо. Були створені робочі місця для тимчасової зайнятості студентів. Володимир Максим запевнив, що цього року міськ­рада також залучатиме громадян до тимчасової зайнятості. Працюватимуть громадські інспектори. Крім того, опікуватимуться одинокими самотніми мешканцями, надаючи їм кваліфіковану медико-соціальну допомогу.

Левову частку доходів міського бюджету складають місцеві податки і збори. Очільник міста відзначив, що протягом минулих чотирьох років їхній розмір залишається незмінним. Своєю чергою це дає змогу суб’єктам підприємницької діяльності розвивати власну справу. Однак не всі підприємці своєчасно розраховуються за податок на землю. Є такі, що роками користуються земельними ділянками, при цьому жодної копійки не сплачують до міського бюджету. Сьогодні борги окремих фізичних осіб — підприємців складають значні суми коштів. Міськрада спільно з прокуратурою готують судові позови до найбільших боржників. І надалі з такою ситуацією ніхто миритися не буде. Податки треба платити.

Впроваджуються заходи щодо ефективного використання земель територіальної громади.

Торік міська рада однією з перших провела відкриті торги щодо продажу прав оренди земельної ділянки. Відтак у центрі Краснограда замість занедбаного кіоску з’явився сучасний павільйон «Кулиничі», а до бюджету — 175 тис. грн податків на рік. Варто зазначити, що в результаті земельних торгів вартість оренди зросла в рази. Ще один аукціон визначив переможця, котрий орендуватиме 5 га пустиря на вулиці Українській. Це АТ «Укргазвидобування». Крім 274 тис. грн щорічної орендної плати до місцевої скарбниці, з’являться нові робочі місця, а також раціо­нально використовуватиметься земля. Володимир Максим повідомив, що таким шляхом ітимуть і далі. Зрештою, чим більше наповнюватиметься бюджет, тим потужнішим буде розвиток міста. Зараз триває підготовка документів для проведення земельних торгів на ділянку розміром два гектари для створення промислового майданчика.

Дороги та тротуари

Цьогорічна зима засипала снігом. За словами міського голови, для того, щоб своєчасно розчистити місцеві дороги, сквери та тротуари є достатньо техніки, дякуючи райраді, райдержадміністрації, та й самі докупили потрібні механізми. Наприклад, за допомогою ручних мотоблоків звільняються від снігових заметів пішохідні зони. Однак не все залежить від працівників комунальної сфери, хоча й до них є достатньо зауважень. Біля власних домоволодінь потрібно прибирати громадянам, наголошує Володимир Максим. Місто — це єдиний організм, у якому всі ланки мають працювати злагоджено.

Звітував мер і про ремонт доріг. Торік усі роботи виконувалися лише за сприятливої сухої погоди. Здебільшого дорожники практикують відновлення пошкодженого асфальтного покриття великими картами. Це дозволяє збільшити термін експлуатації автошляхів до п’яти років. Контролює якість виконання проведених робіт депутатська комісія.

У минулому році створено невеликий підрозділ, у якому працюють майстер і два дорожніх робітники. Вивчається можливість придбання сучасної установки з виробництва асфальтобетону. До цього треба підходити зважено, адже виробництво має бути рентабельним.

Нарешті полагоджено проб­лемну ділянку вул. Вишневої, у 2019-му планується здійснити її капітальний ремонт на відрізку від Полтавської до Київ­ської. На черзі — капремонт вулиці Україн­ської. Це стало можливим завдяки спів­праці з АТ «Укргазвидобування». Наразі проведено тендери, є сім мільйонів гривень на ці потреби. Як тільки дозволить погода, планують почати роботи.

Другий рік поспіль у місті ремонтують тротуари. Передусім відновлюють пішохідні доріжки в центрі. Завершили Алею Героїв Чорнобильців. Міський голова зазначає, що розраховували на співпрацю з підприємцями. Однак довелося справлятися власними силами.

Відремонтовано тротуари на вулицях Бєльовській, Захисників України, Полтавській, Харківській та на мікрорайоні 3 вздовж котельні. Цьогоріч продовжать такі роботи. Мета — найближчими роками повністю відновити пішохідні зони на території міста.

Благоустрій та освітлення

— Хто б що не казав, але місто зараз освітлене, — переконаний Володимир Максим. — Усі, напевно, звертають увагу, який вигляд має вулиця Бєльовська після модернізації системи. Світлодіодні ліхтарі не лише поліпшують якість освітлення, а й сприяють безпеці пішоходів та водіїв. Тому цьогоріч у такий спосіб разом з обласною владою осучаснимо вул. Полтавську та мікрорайон 3. Хотілося б, і Харківську.

Ще є проблеми з освітленням окраїн міста та окремих провулків. Це справа затратна, бо потребує значних капіталовкладень. Однак тепер міськрада працюватиме і над цим.

Крім того, виготовлено технічні умови на освітлення «низовки», селищ Дослідне та Степове. Виділятимуться кошти і роботи продовжуватимуться далі.

Торік було реконструйовано фонтан разом із прилеглою територією. Нині в мерії розглядають можливість реконструкції парків. Також літнього сезону планують здійснювати крапельний полив клумб на Центральній площі. Комбінату комунальних підприємств доручено розробити необхідний проект.

Минулого року в Краснограді облаштували перші майданчики для збору твердих побутових відходів. З’явилися контейнери для роздільного збору сміття. Встановлено дві зупинки громадського транспорту.

Інвестиції та ініціативи

Міськрада підтримує задуми та ідеї громади. Торік було впроваджено шість корисних міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». Зокрема, щодо придбання ігрового комплексу та елементів з благоустрою прибудинкової території ОСББ «Перемога 2013» (голова Олексій Бакуменко). Зауважимо, що мешканці вклали лише 15 тис. грн, а отримали 285 тисяч гривень на створення сучасної ігрової зони для малечі будинків № 3-6, що на мікрорайоні 3.

В останні роки міською радою також активно залучаються грантові кошти. Так, нещодавно успішно реалізовано проект реконструкції нежитлового приміщення в селищі Дослідне під житло для внутрішньо переміщених осіб. До цього будинок руйнувався, а зараз там надали 12 комфортних квартир для переселенців із Донбасу, серед яких і лікарі. Вартість ремонтних робіт склала 6 мільйонів 100 тисяч гривень.

За сучасними стандартами утеплено дошкільний навчальний заклад № 17 на мікрорайоні 3. На це пішло 3,9 мільйона гривень іноземних інвестицій.

У 2019 році міськрада продовжує співпрацю з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Зараз відбувається реконструкція колишньої будівлі залізничної амбулаторії. Після капітального ремонту тут відкриється комплексний реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю. Уже отримано спеціалізоване обладнання для майбутнього реабілітаційного центру на півтора мільйона гривень. Сума фінансування запланованих будівельних робіт — чотири з половиною мільйони гривень.

Завдячуючи тісній співпраці міської ради та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у Краснограді реалізовані ще декілька мікропроектів.

У січні 2018 року на базі бібліотеки відкрито приміщення хабу — сучасного майданчика для реалізації молодіжних ідей та проектів. Сьогодні тут збираються небайдужі люди, котрі самостійно визначають соціально значущі ініціативи, спрямовані на покращання благоустрою міста. Один із актуальних проектів, який реалізуватиметься цього року спільно з міськрадою — це бюджет участі.

У рамках проекту уряду Німеччини «Розвиток соціальної інфраструктури України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» громада міста отримала безкоштовно спортивні вуличні тренажери, дитячі майданчики, спортивне обладнання для фітнесу.

Минулого року в Краснограді з’явився перший відкритий волейбольний майданчик. До речі, Володимир Максим розповів, що зараз у місті встановлено багато ігрових та спортивних майданчиків. Тепер потрібно підтримувати їх у належному стані. Варто, щоб до занять спортом долучалося якомога більше молоді, а також людей старшого віку. Тож і далі мерія створюватиме всі умови для занять фізичною культурою та спортом. Є запити і на облаштування нових ігрових та спортивних комплексів. Так що на досягнутому в міськраді не зупинятимуться.