Звіт міського голови перед територіальною громадою міста

Звіт міського голови перед територіальною громадою міста про роботу Красноградської міської ради у 2017

Красноград — місто, яке з кожним роком усе більше нагадує затишний куточок міста мрії, в якому комфортно працювати, навчатися, проводити своє дозвілля, розвиватися як особистість, насолоджуватись його краєвидами та просто жити.

Задля того, щоб Красноград був привабливим як для мешканців, так і для його гостей, щоденно на благо міста працюють тисячі красноградців, які добрими справами створюють його комфорт та затишок. Красноград успішно реалізовує цікаві проекти, шукає інвесторів та партнерів, розвиваються його життєво важливі галузі.

Від імені Красноградської міської ради, її виконавчого комітету, від себе особисто висловлюю щиру вдячність кожному мешканцю нашого міста за любов до Краснограда, виваженість, терпіння, розуміння і підтримку починань місцевої влади, за те, що своєю щоденною працею ви демонструєте велику любов до свого міста і відданість своїй державі.

В розвитку міста виникають і певні перешкоди й проблеми, які потребують вирішення не тільки на місцевому,а й на загальнодержавному рівні. Отож, про основні галузі та спільно реалізовані проекти:

Традиційно на початку року міська рада визначає пріоритети у своїй подальшій діяльності. Особлива увага приділяється насамперед тим сферам, які безпосередньо впливають на якість життя місцевого населення.

Більшість завдань, визначених на минулий рік, виконано.

Майже половину міського бюджету направлено на дороги.

Красноградці справедливо говорять: «Такі обсяги ремонтів доріг, як цього року, у місті не проводились упродовж десятиріч». Так, на облаштування шляхів було витрачено майже 8 мільйонів гривень. Ремонтники оновлювали тверде покриття на 18 міських вулицях. Приведено до належного стану дороги в напрямку мікрорайону 3. Значну частину робіт на вулиці Харківській виконано ще торік — надійне тверде покриття з’явилося на проблемній ділянці між вулицями Київською та Московською. Протягом цього літа-осені завершено ремонт цієї вулиці в обох напрямках — у межах Полтавської і Московської.

Нарешті водії охоче пересуваються вулицею Короленка. На облаштування дороги з районного бюджету було виділено 2 млн гривень. Долучилася до фінансування й міська рада. Дійшли шляховики й до багатьох інших міських вулиць. А ще вперше за багато років у Краснограді ремонтували тротуари: на вулицях Полтавській, Преображенській, Лермонтова, Соборній. Сучасного вигляду набула Алея Героїв Чорнобильців.

На сайті міської ради проведено опитування красноградців щодо того, які шляхи слід першочергово лагодити наступного року. Зважаючи на думку людей та можливості бюджету, визначатимемо обсяги робіт на 2018-й. Як і цьогоріч, залучатимемо до роботи кількох підрядників. Така конкуренція лише на користь справі. Відповідно до планів роботи, облаштовано і майданчики для зупинок транспорту.

Так, у нас є проблеми у цій сфері. Одна з них — вулиця Українська. Але для того, щоб її відремонтувати, лише зусиль міської ради мало. І все ж будемо шукати можливості для вирішення і цього питання. Уже наступного року маємо полагодити і вулицю Вишневу.

Хочу зосередитися на кількох напрямках розв’язання питань благоустрою міста. Насамперед це чистота і порядок у населеному пункті. Значною мірою це залежить від роботи комбінату комунальних підприємств. Саме тому велика увага приділяється поліпшенню матеріально-технічної бази підприємства. Спільними зусиллями міської та районної рад, райдержадміністрації, ми змогли поповнити автопарк сміттєвозом, трактором МТЗ-82 з причепом та комплектом навісного обладнання, а також відвалом сніговим і челюсним ковшом для трактора МТЗ-82, ХТЗ 150К, мотокосою, висоторізом та іншим устаткуванням для виконання робіт із благоустрою. Перша ожеледиця наприкінці листопада не застала комунальників зненацька — потужний автомобіль, придбаний цього року, вчасно розкидав піщано-сольову суміш, тож міські шляхи були проїзними, незважаючи на погодні умови.

Окремо хочу сказати про вуличне освітлення. Завдяки локтьовій вишці, придбаній за кошти районного бюджету, ми змогли установити відповідне обладнання практично на всіх міських вулицях. Міська скарбничка профінансувала придбання 50 паркових та 217 вуличних світильників. Нарешті уночі не потопає в темряві район Низовки. Надалі потрібно буде зосередитися не на встановленні нових ліхтарів, а на реконструкції діючої мережі, щоб її ефективність була максимальною.

До речі, відповідні міські програми діють і щодо підтримки ЖРЕП, КП «Водоканал».

Красноградським житловим ремонтно-експлуатаційним підприємством обслуговується 108 багатоквартирних будинків. Відповідно до міської Програми підтримки Красноградського ЖРЕП виділено кошти з міського бюджету на проведення поточного ремонту покрівель будинків, в квартирах яких мешкають малозабезпечені верстви населення.

Крім того в минулому році здійснено й капітальний ремонт м’якої покрівлі на будинках по вулицях Преображенській, 14; Шевченка,97 та будинку 7 на мікрорайоні 3. З обласного бюджету на ці цілі виділено 1млн. 200 тисяч гривень.

Відповідно до угоди про співпрацю між облдержадміністрацією і ПАТ «Укргазвидобування»,  відремонтовано покрівлі на багатоповерхівках на вулицях Шевченка, 97 та Преображенській, 14, а також на буд. № 7, що на мікрорайоні 3. Міська рада долучилася до співфінансування, виділивши з бюджету понад 178 тисяч гривень. Також, як і в минулі роки, підтримували найбільш незахищені верстви населення, над квартирами яких протікають покрівлі. Із міського бюджету було виділено 136 тисяч на придбання матеріалів, а працівники ЖРЕП виконали необхідні ремонтні роботи.

На сьогодні в місті встановлено більше п’ятдесяти дитячих майданчиків у різних куточках міста. Половина їх придбана за останні два роки. Тому, переконаний, це питання ми закрили повністю. Надалі хочемо зосередити увагу на створенні сучасних ігрових комплексів у дошкільних навчальних закладах, незалежно від того, знаходяться вони на балансі міськради чи відділу освіти РДА. Адже їх відвідують діти красноградців.

З’явилися в місті й сучасні спортивні майданчики. Суттєву допомогу в цьому ми отримали від народного депутата України Анатолія Гіршфельда та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) .

У міській раді діють програми фінансового забезпечення навчальних закладів. Відповідно до них, надається допомога освітнім установам в оновленні обладнання для їдалень, ігрових і класних кімнат тощо. Долучаємося ми й до проведення ремонтів навчальних закладів, зокрема й на умовах спів фінансування, у рамках обласного конкурсу міні-проектів «Разом в майбутнє». Таким чином було повністю замінено вікна і двері в дошкільних підрозділах НВК № 3, НВК № 2, проведено капітальний ремонт виставкової зали Красноградського районного Центру позашкільної освіти, здійснено ремонт спортивної зали в Красноградському ДНЗ №5 .  Практично немає в місті освітніх закладів, куди б не спрямовувалися кошти з місцевої скарбнички.

У місті діє, затверджена міською радою, Програма фінансової підтримки дошкільних навчальних закладів . Понад 600 тисяч гривень склало фінансування заходів Програми,  кошти направлено на матеріально – технічне забезпечення Красноградського ДНЗ № 5 та Красноградського ДНЗ № 17.

Маємо чималий досвід участі в конкурсах міні-проектів обласної ради «Разом в майбутнє». Цього року було розроблено і направлено на розгляд журі майже 50 проектів. Із них 8 визнано переможцями. Здебільшого вони спрямовувалися на запровадження заходів з енеогоефективності. Нині коло проблем, які дозволяють вирішити міні-проекти, розширено. Тож маємо підготувати й належним чином обґрунтувати пропозиції щодо благоустрою територій.

Ще один важливий напрямок — інвестиції. Завдяки залученню коштів Українського фонду соціальних ініціатив (УФСІ) ми реалізовуємо два масштабних проекти. Перший — реконструкція адмінбудівлі в селищі Дослідне під житло для внутрішньо переміщених осіб. Це соціальний проект, спрямований на підтримку наших співвітчизників, які вимушені були залишити свої домівки в зоні бойових дій. Інший проект — капітальний ремонт ДНЗ № 17. Тепер матимемо сучасну, затишну, красиву дошкільну установу, в якій підростатиме і готуватиметься до школи не одне покоління юних красноградців.

Загальний обсяг виконаних робіт майже дорівнює річному бюджету міста.

Багатьма цікавими проектами відзначено і наша співпраця з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) .  За їх сприяння в місті побудовано футбольний спортивний майданчик, встановлено тренажерні та дитячі спортивні майданчики,  відкрито та обладнано молодіжний хаб, закуплено обладнання для реабілітаційного Центру. І нинішнього року плануємо ще тіснішу співпрацю з нашими німецькими партнерами .

Красноградці бачать як змінюється обличчя нашого міста. В його парках та скверах з»являються нові сучасні спортивні та дитячі майданчики. Прикладом співпраці з громадою стало придбання дитячого ігрового комплексу Фрегат «Удача», на що залучено кошти не тільки обласного та міського бюджетів, аще й внесок громади.

Чимало уваги в місті приділяється розвитку спорту. Останнім часом за сприяння народного депутата України А.Гіршфельда  в місті на мікрорайоні 3 встановлено спортивні  футбольний  та волейбольний майданчики, спільне фінансування з обласного та міського бюджету дало змогу придбати татамі для спортивного клубу «Пересвіт».

Працювати на майбутнє, шанувати минуле, саме цього принципу дотримуємося, організовуючи різні загальноміські заходи. Уже прописалася у нашому місті «Козацька тризна». Другий рік поспіль на початку літа до нас з’їжджаюся шанувальники давніх народних традицій з інших областей України. Урочистості проводяться у Бєльовській фортеці, поєднуючи минуле рідного краю і сьогодення. У наших планах — комплексна реконструкція Бєльовської фортеці, як однієї з пам’яток міста.

Не лише святом, а й можливістю продемонструвати увесь спектр талантів краю, став для всіх красноградців День міста.  Минулого року  було проведено «Копиленківські читання», заходи з нагоди ювілеїв відомих письменників-земляків Антона Хижняка і Микули Рудя, Почесного громадянина Краснограда краєзнавця Дмитра Мариненка та багато інших.

Маємо пам’ятати, що не хлібом єдиним живе людина.

Тож будемо розвивати своє місто, облаштовувати дороги і місця масового відпочинку, турбуватися про медицину й освіту, сприяти розвитку місцевих талантів — робити все для того, щоб кожен із нас пишався тим, що він — КРАСНОГРАДЕЦЬ.

Оце і є наш головний пріоритет.