Звіт секретаря Красноградської міської ради VІІІ скликання про роботу у 2021 році

Діяльність секретаря міської ради регламентується частиною 2 статті 42, статтею 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», Регламентом Красноградської міської ради VII скликання, затвердженого Красноградською міською радою на засіданні другої сесії 16.12.2020 року.

Одним з головних напрямків роботи секретаря міської ради є організація діяльності міської ради. Перш за все, підготовка та проведення сесій.

Свою діяльність протягом 2021 року Красноградська міська рада здійснювала відповідно до Плану роботи міської ради, затвердженого рішенням сесії від 18.12.2020 року № 35 «Про затвердження плану роботи Красноградської міської ради на 2021 рік».

Структурно план роботи Красноградської міської ради на минулий рік включав себе ряд напрямів для розгляду міською радою. Всього до нього було включено близько 100 питань, які повністю відповідали вимогам статей 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та регламентували діяльність ради.

Необхідно відмітити, що відповідно до Плану роботи міської ради всі питання, які розглядала рада вивчалися її постійними комісіями.

Також план роботи включав себе розділ щодо сприяння депутатам міської ради у здійсненні ними своїх повноважень та організаційно-масові заходи, які проводилися за сприяння міської ради в звітному році.

Протягом грудня 2020 року та всього періоду 2021 року  проведено  29 пленарних засідань ради VІІІ скликання,   чотирнадцять  з яких позачергові, 127 засідань постійних депутатських комісій, надано понад 3000 рекомендацій постійних комісій, прийнято  2220  рішень. Також у 2020 році проведено 4 пленарних засідання сесій Красноградської міської ради VІІІ скликання на яких прийнято 121 рішення.

У 2021 році багато уваги приділялося радою питанням контролю за виконанням міського бюджету на 2021 рік та внесенню змін до нього, затвердження звіту про виконання міського бюджету за 2020 рік, а також звітів про виконання шести сільських бюджетів (Іванівської, Зорянської, Кирилівської, Миколо – Комишуватської, Піщанської, Хрестищенської, сільських рад).

Так протягом звітного періоду прийнято 6 рішень ради стосовно затвердження звітів про виконання міського бюджету в 2020  році та 16 рішень щодо внесення змін до нього.

Депутатами міської ради в 2021 році затверджено 33 цільові Програми, що стосувалися основних питань життєдіяльності міста, готуються звіти про їх  виконання, протягом року до вказаних Програм  внесено  236 змін.

Чимало уваги приділялося радою вирішенню проблем регуляторної політики, відповідно прийнято 5 рішень. Серед них:  «Про розроблення проекту регуляторного акта «Про встановлення місцевих податків і зборів»,   Про внесення змін до рішення Красноградської міської ради від 19.07.2018 року № 1711-VIІ «Про затвердження Положення  про порядок здійснення Красноградською  міською радою державної регуляторної політики»,  Про розроблення проекту регуляторного акта «Положення про організацію сезонної, святкової виїзної торгівлі, надання послуг у сфері розваг та проведення ярмарок на території Красноградської міської територіальної громади».

В 2021 році радою затверджено рішення  щодо  Положення про робочу групу з підготовки Стратегічного плану розвитку Красноградської міської територіальної громади, який визначатиме стратегічні напрямки розвитку міста та населених пунктів громади на подальшу перспективу.

До компетенції ради відносилися і питання, пов’язані з роботою комунальних підприємств міста (прийнято 67 рішень), контролю за станом комунального майна — 128 рішень.

Протягом року було внесено ряд змін до Регламенту роботи міської ради (3 рішення).

За звітний період брала участь в підготовці рішень міської ради, які регламентували діяльність щойно створених  старостинських округів: затверджено Положення про старосту Красноградської міської територіальної громади, прийнято рішення про утворення старостинських округів Красноградської міської територіальної громади,   рішення міської ради про  затвердження на посадах старост утворених старостинських округів Красноградської міської територіальної громади.

Чимало змін стосувалося структури міської ради. Створено управління та відділи, що набули статусу юридичних осіб: відділ освіти Красноградської міської ради; відділ соціального захисту населення  Красноградської міської ради;  служба у справах дітей та сім’ї  Красноградської міської ради;  відділ культури, туризму, молоді та спорту Красноградської  міської ради, а також нові структурні підрозділи ради: відділ «Центр надання адміністративних послуг» Красноградської міської ради.

Красноградською міською радою в 2021 році створено ряд комунальних установ: Центр з обслуговування закладів та установ освіти Красноградської міської ради, «Красноградський центр соціальних служб» .

Міська рада ввійшла до складу засновників Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги  Красноградського району», Комунального некомерційного підприємства «Красноградська центральна районна лікарня», проведено конкурс на заміщення посади директора Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги  Красноградського району».

На сьогоднішній час, однією з найактуальніших проблем є забезпечення населення доступними та якісними медичними послугами, як голова Спостережної ради при КНП «Красноградська ЦРЛ» сприяла підготовці та вирішенню цілого ряду питань, що пов’язані з розвитком медицини в громаді.

Один із способів вирішення цього питання – це участь в обласному конкурсі мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді».

Красноградська міська рада вже третій рік приймає участь та стає переможцем конкурсу.  Цьогорічний переможець – проєкт «Сприяння розвитку сімейної медицини в Красноградській міській територіальній громаді шляхом придбання медичного обладнання» передбачає забезпечити мешканців  громади гарантованим пакетом послуг первинної медичної допомоги.

В ході реалізації проєкту, для амбулаторій сімейної медицини, будуть придбані 12 приладів бактерицидного ультрафіолетового випромінювання (бактерицидні рециркулятори) та 6 пристроїв для швидких лабораторних досліджень (імунофлуоресцентні аналізатори) на загальну суму 384,0 тис.грн.

Кошти обласного бюджету – 268,8 тис.грн., місцевого бюджету – 115,2 тис.грн.

Пристрої ультрафіолетового випромінювання забезпечать зниження рівня поширення інфекційних та вірусних захворювань, в т.ч. коронавірусної хвороби   COVID-19. Придбання обладнання для лабораторних досліджень дасть більше можливості лікарям, на ранніх стадіях, виявляти захворюваність, проводити профілактичні заходи та надавати своєчасну та якісну медичну допомогу мешканцям громади.

Проєкт «Підвищення доступності та якості медичних послуг населенню шляхом проведення капітального ремонту території КНП “Красноградська ЦРЛ” реалізований в рамках обласного конкурсу місцевого та територіального розвитку “Разом в майбутнє”. .

Сприяла депутатам міської ради в підготовці та розгляді депутатських запитів та звернень:

депутата Наталії ЩЕРБИНИ стосовно правомірності здійснення реконструкції приміщення під час проведення ремонтних робіт в магазині «Посад», розміщеному в будинку № 88 по вулиці Полтавській в місті Краснограді;  про організацію підвозу дітей із села Кирилівки до закладів освіти міста Краснограда; звернення депутата Костянтина ФРОЛОВА щодо скорочення штатної кількості працівників закладів культури, молоді та спорту Красноградської міської ради; звернення депутата Катерини ПЛАХОТІНОЇ щодо скорочення кількості штатних одиниць в закладах культури, молоді та спорту Красноградської міської ради; звернення депутата Анни КАЛАНТАЙ щодо скорочення кількості штатних одиниць в спортивному клубі «Олімп»; звернення депутата Олени РЕЗНІЧЕНКО щодо скорочення кількості штатних одиниць на стадіоні «Ювілейний»; звернення депутата Яни ДІДУС щодо скорочення штатної кількості працівників закладів культури, молоді та спорту Красноградської міської ради; звернення Яни ДІДУС стосовно контролю якості  харчування в закладах освіти Красноградської міської ради;   запитання Валерія КИЦЮКА стосовно подальшого функціонування Красноградського районного клубу «Екстрим-мото»; запитання Олександра ГОНЧАРЕНКА щодо реалізації води з водопровідних мереж Красноградського комунального підприємства «Водоканал»; запитання Олександра ГОНЧАРЕНКА щодо роботи об’єктів торгівлі Красноградської територіальної громади під час карантинних заходів; депутатське запитання про проведення реорганізації структурних підрозділів КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Красноградського району» та скорочення штатних посад працівників; Про звернення Ніни МУСАТОВОЇ щодо питання впорядкування Хомутовського парку, як рекреаційної зони міста Краснограда; звернення Ніни МУСАТОВОЇ щодо облаштування дороги провулку Кооперативного в місті Краснограді. В ході звернень депутатів висвітлювалися проблеми які стосувалися ремонту доріг та тротуарів, збереження матеріальної культурної спадщини міста, роботи перевізника ТОВ «Фенікс», благоустрою міста, дотримання громадського порядку, дотримання Правил дорожнього руху, медичного обслуговування населення, озеленення міста, прийняття до комунальної власності міста об’єктів відумерлої спадщини, стану дитячих ігрових та спортивних майданчиків, освітлення вулиць,    аварійного стану мосту через Бородинський яр, паркування автотранспорту на Малій площі міста, встановлення дитячих ігрових майданчиків,  освітлення вулиць, проведення поточних ремонтів  доріг та тротуарів,  ремонту приміщення Красноградської школи мистецтв, ремонту міжбудинкових проїздів та проходів, встановлення світлофорного вузла, капітальних та поточних ремонтів освітніх закладів міста, ввстановлення та обслуговування біотуалетів на території міста,  реконструкції стадіону «Ювілейний» та інших.

У 2021 році до Красноградської міської ради надійшло 26 звернень від депутатів Красноградської міської ради VIII скликання. Найбільша кількість звернень надійшла від Дідус Яни Вікторівни (8 звернень), Фролова Костянтина Михайловича (5 звернень). Розподіл депутатів за кількістю звернень:

 • Дідус Яна Вікторівна – 8 звернень;
 • Фролова Костянтина Михайловича – 5 звернень;
 • Плахотіна Катерина Миколаївна – 3 звернення,
 • Мусатова Ніна Вікторівна – 3 звернення,
 • Щербина Наталія Миколаївна – 2 звернення,
 • Квітка Михайло Олександрович – 2 звернення,
 • Дзябура Надія Степанівна – 1 звернення,
 • Домнич Олександр Євгенович – 1 звернення,
 • Буріло Валерій Володимирович – 1 звернення.

Основною ініціацією звернень депутатів до міської ради був розгляд звернень, що надійшли до депутатів від громадян, працівників установ та організацій. За категоріями, найбільша кількість звернень стосувалась питань покращення благоустрою та екології – проблема знищення газонів, відновлення та видалення зелених насаджень, очищення ставка, впорядкування парку, відновлення дорожнього покриття. Серед звернень були такі, що стосувалися питань діяльності закладів освіти – харчування у закладах освіти, виділення коштів на придбання подарунків випускникам, заробітної плати працівників шкільних бібліотек.

Серед інших категорій – робота комунальних підприємств, організацій, установ (підвищення тарифів, скорочення штату працівників), транспорт і зв’язок (відновлення автобусного сполучення), надання соціальних послуг (про центр соціальних служб), підприємства та економіки (робота магазину «Посад»).

У 2021 році  брала участь в розробленні проектів рішень: Красноградською міською радою підготовлено та  направлено ряд звернень  до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України,  Харківської обласної державної адміністрації, голови Харківської обласної ради, народного депутата України Юлії СВІТЛИЧНОЇ;  до Президента України, Верховної ради України, Кабінету міністрів України, НКРЕКП, народного депутата України Юлії СВІТЛИЧНОЇ щодо зниження тарифів на енергоносії до рівня економічно обґрунтованих та соціально справедливих; до   Харківської  обласної ради щодо передачі в комунальну власність Комунального закладу  «Красноградський краєзнавчий музей ім. П.Д. Мартиновича» Красноградської  міської ради; звернення Красноградської міської ради Харківської області до Харківської дирекції залізничних перевезень Регіональної філії Південної залізниці АТ «Укрзалізниця»; звернення Красноградської міської ради Харківської області до  Кабінету міністрів України щодо скасування Постанови КМУ № 277 від 29.03.2021 року «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України»;  звернення Красноградської міської ради до Харківської обласної ради щодо фінансування комунального закладу Красноградського міського центру соціально – психологічної реабілітації дітей «Надія».

В 2021 році рішенням Красноградської міської ради відбулося ряд змін в діяльності освітніх закладів міської громади: створено дошкільний підрозділ у Зорянській гімназії Красноградської міської ради Харківської області; відбувся    виділ дошкільного структурного підрозділу Красноградського ліцею № 2 Красноградської міської ради Харківської області та створення Красноградського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 Красноградської міської ради Харківської області; пройшов виділ дошкільного структурного підрозділу Піщанського ліцею Красноградської міської ради Харківської області та створення Піщанського закладу дошкільної освіти (дитячий садок) Красноградської міської ради Харківської області;  затверджено Статути Красноградського ліцею №2 Красноградської міської ради Харківської області в новій редакції та  Піщанського ліцею Красноградської міської ради Харківської області в новій редакції; відбулося перепрофілювання (зміну типу) Хрестищенського ліцею Красноградської міської ради Харківської області. Затверджено стратегії розвитку Красноградського ліцею №1 ім. О.Копиленка Красноградської міської ради Харківської області на 2021 – 2024 роки; Красноградського ліцею №2 Красноградської міської ради Харківської області на 2021 – 2024 роки з перспективою на 2025 – 2026 роки; Красноградського ліцею №3  Красноградської міської ради Харківської області на 2021 – 2024 роки;  Красноградського ліцею №4   Красноградської міської ради Харківської області на 2021 – 2023 роки; Красноградського ліцею №5 Красноградської міської ради Харківської області на 2021 – 2024 роки;  Піщанського ліцею  Красноградської міської ради Харківської області на 2021 – 2024 роки; Зорянської гімназії Красноградської міської ради Харківської області на 2021 – 2024 роки; Хрестищенської гімназії  Красноградської міської ради Харківської області на 2021 – 2024 роки. Прийнято рішення про проведення громадського обговорення проєкту рішення Красноградської міської ради «Про зміну типу Миколо – Комишуватського   ліцею Красноградської міської ради Харківської області»; формування, утримання та розвиток мережі закладів освіти   Красноградської міської ради.

Вагомими для громади стали питання затвердження Порядку виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських маршрутах загального користування; затвердження Структури та Статуту Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Красноградської міської ради в новій редакції. . Про затвердження Положення про платні  послуги Комунального некомерційного підприємства «Красноградська центральна районна лікарня» в новій редакції.

За звітний період вносилися зміни до регламентуючих документів ради, ряд рішень стосувався питань надання нових назв топонімічним об’єктам, розглядалися питання управління комунальною власністю міста.

Вагомою складовою роботи ради в 2021 році стали питання реалізації вимог земельного законодавства. Загалом, відсоток розгляду цих питань в минулому році становив близько 65% від загальної кількості питань, що вносилися на розгляд міської  ради;   затверджено детальний план території кварталу в межах вулиць Полтавської, Бєльовської, 19 вересня, Бузкової;   детальний план території кварталу в межах вулиць Лєб’язької, Української, Першотравневої в м. Красноград Харківської області

Також в минулому році радою приймалися рішення стосовно питань житлово – комунального господарства та  благоустрою міста: «Про входження до складу засновників та затвердження статуту Красноградського комунального підприємства «Водоканал», «Про входження до складу засновників та затвердження статуту Красноградського підприємства теплових мереж, затверджено Положення про фонд охорони навколишнього природного середовища Красноградської територіальної громади», прийнято рішення про припинення Красноградського шляхового підприємства шляхом ліквідації, прийнято рішення про створення міського парку культури та відпочинку «Пахомові байраки» .

Серед актуальних були рішення ради:  «Про Затвердження Положення про Красноградську молодіжну раду», «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених в міському бюджеті для надання одноразової грошової допомоги медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2».

Серед важливих питань управління комунальним майном слід відмітити ті, які пов’язані з прийняттям регламентуючих документів: Положення про порядок оренди комунального майна Красноградської міської ради; Положення про визначення ставок орендної плати при укладанні договорів оренди землі на території Красноградської міської ради; Положення про тимчасове використання   на умовах оренди  окремих елементів благоустрою комунальної власності для розміщення сезонних об’єктів сфери послуг, об’єктів у сфері відпочинку та розваг, об’єктів торгівлі на території Красноградської міської ради; Порядку передачі в оренду майна Красноградської територіальної громади та забезпечення відносин у сфері оренди комунального майна;  Положення про порядок проведення конкурсного відбору та призначення на посади керівників закладів освіти Красноградської міської ради; Порядку виявлення, обліку та набуття у комунальну власність Красноградської територіальної громади майна відумерлої спадщини та безхазяйного майна;   Положення про порядок списання майна комунальної власності  Красноградської територіальної громади;  Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності; Методики розрахунку орендної плати за майно комунальної власності Красноградської територіальної громади; Надати згоду на укладення з Комунальним підприємством Харківської обласної ради «Харківські обласні комунікаційні системи» меморандуму про співпрацю. Про затвердження Положення про приватизацію об’єктів комунальної власності Красноградської територіальної громади (малу приватизацію) та Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності Красноградської територіальної громади. Про затвердження Положення про звітування Красноградського міського голови, секретаря ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, першого заступника та заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керівників виконавчих органів міської ради.

Красноградська міська рада стала однією з перших громад, які затвердили власну символіку, наприкінці 2021року прийнято рішення «Про затвердження Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Красноградської територіальної громади».

Протягом звітного періоду забезпечувалася стабільна та продуктивна діяльність п’яти постійних комісій Красноградської міської ради, за напрямками роботи відповідно до повноважень:

 • постійна комісія міської ради з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва міста (голова комісії Юрій СНІДАЛОВ) провела за звітний період 24 засідання, розглянула 483 питання;
 • постійна комісія міської ради з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності, етики та регламенту   (голова комісії Валерій БУРІЛО), за звітний період провела 24 засідання, на яких розглянуто 305 питань;
 • постійна комісія міської ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, благоустрою (голова комісії Валерій КИЦЮК), за звітний період проведено 23 засідання, на яких розглянуто 345 питань;
 • постійна комісія міської ради з питань земельних відносин, природокористування, будівництва та архітектури (голова комісії Олександр ДОМНИЧ) провела за звітний період 13 засідань, на яких розглянуто 1672 питання;
 • постійна комісія з гуманітарних питань та питань розвитку інфраструктури (голова комісії Людмила ВИНОГРАДОВА), проведено 26 засідань, розглянуто 312 питань.

 План роботи міської ради та діяльності постійних депутатських комісій затверджені рішенням ради з урахуванням пропозицій відділів виконавчого апарату міської ради та представників громади  для забезпечення якомога оперативнішого та детальнішого опрацювання питань, що входять до компетенції кожної комісії.

 У складі Красноградської міської ради працює три  депутатських фракції політичних партій, що мають свої осередки в районі: політична партія «Блок Кернеса – успішний Харків» (12 депутатів); політична партія «Блок Світличної «Разом» (3 депутати); політичної партії «Слуга народу»  (2 депутати). Політична партія «Опозиційна платформа «За життя» фракції в Красноградській міській раді не створювала.  Всі інші депутати ради (9 депутатів) –  позафракційні.

Про активність депутатського корпусу свідчить і стан відвідування засідань сесій та участі в їх роботі. В середньому на кожній сесії були присутні 17 депутатів з 26, що становить 66 %. Інформація про стан відвідування засідань сесій по кожному з депутатів систематично аналізується Красноградською міською радою.

Як цього і вимагає Регламент, за звітний період усі засідання сесій міської ради та постійних депутатських комісій проводилися відкрито. Було забезпечено право кожного громадянина бути присутнім на засіданнях, міська рада не приймала жодного рішення про обмеження такого права. Гласність засідань сесій забезпечувалася шляхом надання можливості проведення у залі фото-, відео-, а також висвітлення матеріалів роботи ради у місцевих засобах масової інформації, в тому числі електронних та друкованих.

На офіційному вебсайті міської ради офіційно оприлюднювалися проекти рішень та тексти прийнятих рішень, протоколи.

Особлива увагу міської радою приділяється організації звітів депутатів міської ради перед громадою. Розроблено план звітування депутатів міської ради перед громадою. Питання, підняті виборцями стануть основою формування пріоритетів розвитку Красноградської територіальної громади   та  її життєдіяльності на наступні роки.

За результатами зустрічей депутати подаватимуть звернення та запити до виконавчих органів міської ради, організацій та підприємств незалежно від форм власності стосовно вирішення питань, що хвилюють мешканців виборчих округів. Переважна більшість з них стосувалася вирішення питань, пов’язаних з комунальним господарством (освітлення, стан доріг, вивезення твердих побутових відходів, облаштування дитячих майданчиків та інші питання). Цілий ряд потреб громади були задоволені, на 2020 рік заплановані заходи щодо позитивного реагування на інші звернення. При цьому ці питання знаходяться на постійному контролі з боку міського голови та депутатського корпусу.

Протягом 2021 року, я відповідно до повноважень, наданих міським головою, здійснювала діяльність міської ради щодо координації вирішення питань соціального значення життєдіяльності міської громади.

За мого сприяння в місті були проведені   урочистості, мистецькі заходи,   було організовано та проведено навчання для депутатів міської ради, темами яких були питання запобігання проявам корупції, гендерна рівність, вміння розробляти проекти та впроваджувати в життя їх реалізацію. Депутати міської ради також мали змогу індивідуально підвищувати кваліфікацію шляхом участі в семінарах, форумах, які проводилися як в нашому місті, так і в місті Харкові.

Звітуючи про досягнення 2021 року, необхідно окреслити й питання, над якими необхідно працювати в цьому році.

Дуже важливо продовжити та активізувати роботу з більш широкого залучення громади до управління містом на основі закріплених Статутом територіальної громади міста Краснограда прав та можливостей. Для цього потрібно поглибити співпрацю з громадськими організаціями, розробити дієвий план роботи щодо створення в місті органів самоорганізації населення, впровадити на території міста реалізацію міських ініціатив через «Бюджет участі».

Слід приділяти більше уваги роботі з громадськістю міста, молоддю, організовувати систематичні практичні зустрічі з Молодіжною радою при Красноградській міські раді, адже велику зацікавленість у молоді викликає знайомство з системою місцевого самоврядування, з його можливостями щодо спільного вирішення проблем підростаючого покоління у місті.

Постала необхідність у створенні депутатської приймальні міської ради, де б могли проводитися зустрічі з депутатами міської ради. Міською радою розроблено Програму сприяння розвитку місцевого самоврядування, заходи якої слугуватимуть дієвій роботі депутатів міської ради на користь територіальної громади міста.

Наостанок, хочу подякувати депутатському корпусу міської ради VІІІ скликання за конструктивну роботу, що здійснюємо ми спільними зусиллями заради людей, їх інтересів та прагнень.

Депутати Красноградської міської ради, секретар міської ради завжди відкриті для діалогу, з увагою готові враховувати всі пропозиції мешканців    Красноградської територіальної громади.

Секретар ради                                                                       Катерина ЄНІНА