Ти натхнення моє, Красноград

0011   Таким був лейтмотив конкурсу світлин про наше рідне місто, його неповторні куточки, події, якими воно живе, та людей, що мешкають в ньому. Виставка фотографій розпочала свою роботу в фойє Центральної районної бібліотеки.

   Ідея проведення фотоконкурсів в нашому місті не нова, та не так давно започатковано прагнення не тільки відтворювати його сьогодення, красу природи рідного краю, а й повертатися до його історичної, культурної, архітектурної спадщини.


Здебільшого, творчі змагання такого рівня покликані продемонструвати майстерність фотохудожників. Нинішній конкурсний відбір ставив за мету не тільки продемонструвати вміння володіти фотокамерою, а й показати стан відношення авторів до зображуваних тем.
Знані та незнайомі куточки рідного краю, його мешканці – Красноград і красноградці на тлі фотографій, як свідчення величності нашого міста. Воно в баченні зовсім юних та вже досвідчених фотохудожників під об’єктивом камер стає зовсім іншим: привабливішим, загадковішим, незрівнянним. Тому що до об’єкта зображення приєднується ще й особистий погляд художника, його ставлення, вибір ракурсу зображення. І в тих, хто споглядає роботи конкурсу, складається враження, що ти відкриваєш нове бачення та осмислення міста – його куточки, вулиці, храми, будинки виглядають по-іншому.
В підбитті підсумків конкурсу взяв участь міський голова Володимир Максим, який, звертаючись до творчої громадськості міста, зазначив, що проведення таких конкурсів покликано плекати найголовніше – гордість за Красноград та надихати фотохудожників на створення нових шедеврів. Як лейтмотив цієї думки прозвучав авторський вірш про Красноград, місто, в яке його дітей повертає доля, у виконання Володимира Зібарова.
Секретар міської ради Катерина Єніна зазначила, що нас давно поєднує плідна творча співпраця з сектором культури і туризму Красноградської районної державної адміністрації, Красноградською районною бібліотекою в питаннях, що пов’язані з вихованням гордості та патріотизму до свого рідного краю. Центральне фотопанно виставкової площі особливо вражає відвідувачів – тут зібрано історичні світлини Краснограда в розрізі століть та десятиліть, історія поколінь міста та його жителів ніби завмерла, зупинилася на мить, щоб вгледілися, відчули, зрозуміли, згадали… Хочеться вірити, що це надбання стане запорукою створення великої монографії з фотоісторії нашого міста.
Наступний рік ювілейний в історичній спадщині Краснограда, місту виповниться 285 років, тож тема наступного конкурсу – Красноград в історії та сучасності.
Красноградська міська рада звертається з проханням до всіх мешканців міста, хто має в своїх архівах світлини про його історичне минуле, представляти ці роботи для участі в конкурсі, що розпочинається вже з січня Нового 2016 року. Спільно з вами ми відтворимо історію рідного міста, закарбовану в митях на фотополотні.

0012  0013

 

 

Залишити відповідь