Пам’ятник В.І.Леніну, що знаходиться на центральній площі міста, буде демонтовано лише після виключення з Державного реєстру

100220166   За інформацією Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, цей пам’ятник є об’єктом монументального мистецтва. Він внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. А відповідно до ст. 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини» пам’ятки, їхні частини, пов’язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця до моменту виключення з даного реєстру.

   Департаментом культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації був підготовлений вичерпний перелік пам’яток, які потрапляють під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», який направлено до Міністерства культури України для прийняття остаточного рішення.

Leave a Comment