Без права на забуття

190220161   Днями виповнюється 95 років із дня смерті людини, яка все своє життя присвятила розвитку нашого міста. Його ім’я тісно пов’язане і з Красноградським краєзнавчим музеєм, під який він віддав власний будинок, і з місцевою лікарнею, один з корпусів якої збудував на власні кошти. Мова йде про Роберта Федоровича Шиндлера. Він був талановитим лікарем, хірургом, вченим. Хоч і німець за походженням, та все своє життя розвивав медицину в Костянтиноградському повіті, турбувався про мешканців нашого міста. Він робив це не тільки для тодішнього покоління, а й для майбутнього. Роберт Шиндлер залишив по собі справді безцінну спадщину.

   Йдуть роки… Його ім’я все рідше звучить із вуст красноградців. Та є люди, які присвятили своє життя відродженню та збереженню пам’яті про нього. Одна із них — керівник гуртка «Пошук» Красноградського медичного коледжу Ганна Мефодіївна Гребенщікова. Про свою роботу вона розповіла на заході, організованому Красноградською міською радою спільно з медичним коледжем. Він був присвячений вшануванню пам’яті Роберта Шиндлера.

   З теплими словами на його адресу також виступили секретар міської ради Катерина Єніна та головний лікар центральної районної лікарні Олександр Колодяжний.

   «Роберт Федорович заслуговує на те, щоб його пам’ятали. І ми повинні все для цього зробити. Минулого року депутати міської ради ухвалили рішення про перейменування об’єктів топоніміки на його честь. Тепер у нашому місті є вулиця та провулок Шиндлера. Я розумію, що цього замало. Те, що він зробив для нашого міста заслуговує більшого І зараз ведеться робота щодо пошуку можливостей для реконструкції корпусу лікарні, який він збудував», сказала Катерина Єніна у своєму виступі.

Leave a Comment