У кожному реченні, слові — любов до рідного міста

   В історії кожного населеного пункту є постаті, якими пишаються нащадки. Красноград — не виключення. Іван Юхимович Сенченко та Порфирій Денисович Мартинович були справжніми патріотами Красноградщини і залишили по собі велику спадщину. Пам’ять про них живе і зараз.

   Свідченням цього став спільний захід міської ради, районної та міської бібліотек. Він був присвячений цим двом красноградцям.

   Порфирій Денисович Мартинович — серед українських художників минулого століття він посідає видатне місце. Та невелика кількість робіт, що залишилася у спадщину, привертає до себе увагу своєю досконалістю і свідчить про великий хист і високу професійну майстерність. Та він відомий не лише як художник, а й як етнограф. Писати картини він перестав у молодому віці через хворобу. Та в нього була це одна пристрасть — збір етнографічного та фольклорного матеріалу. Записи Порфирія Мартиновича 1873-1933 років на сьогодні лишаються авторитетними першоджерелами для багатьох дослідників традиційної культури світу.

   Виступаючи перед присутніми на заході, секретар міської ради Катерина Єніна сказала: «Не дивлячись на те, що ім’я Порфирія Мартиновича відоме далеко за теренами України, він назавжди залишився вірним Краснограду. Відбитки його любові до цього міста містяться у його творчості та спілкуванні з друзями. Зокрема, про свої почуття до нашого краю він неодноразово писав у листах до Опанаса Сластьона.»

   Любов до Красноград проглядається і творах Івана Юхимовича Сенченка. У «Подорожі до Червонограда». У цьому могли переконатися присутні на заході у районній бібліотеці. Його учасники влаштували читацький марафон, озвучивши цей твір.

Leave a Comment