Приїхали, щоб вшанувати пам’ять своїх предків

   Вісімнадцятого березня місто Красноград відвідала делегація з Республіки Казахстан на чолі з генеральним директором Національного архіву Маратом Абсеметовим. Вони відвідали місце, де планується будівництво меморіалу на честь братерської дружби та участі казахських солдатів у визволенні Красноградщини у 1942 році, поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам героїчної 106-ої Казахської Національної кавалерійської дивізії, поспілкувалися з першим заступником міського голови Григорієм Кревсуном і заступником мера Дмитром Стецюренком.

   Марат Абсеметов розповів про своїх дідів, один із яких поклав своє життя за свободу українських земель, та пообіцяв надати допомогу у спорудженні меморіалу на території Хомутовського парку.

   Довідково: Пам’ятну стелу воїнам героїчної 106 Казахської кавалерійської дивізії від вдячних казахстанців було встановлено напередодні Дня Перемоги у 2014 році. Того дня було відновлено історичну справедливість. Існування таємничої дивізії, яку історики Другої світової війни вважали чи то розформованою, чи то взагалі неіснуючою, було доведено. Встановленню історичної істини передувало чотири роки інтенсивних пошуків, ініційованих Харківським міським національним громадським об’єднанням казахстанців «Бірлік». За цей час було проведено величезний об’єм роботи в архівах, з виїздами на місця боїв. І все це було недаремно, адже знайдено архівні документи, які свідчать про участь 106 кавалерійської дивізії в складі 6 кавалерійського корпусу в боях за визволення міста Краснограда.

Leave a Comment