Фінансова спроможність та покращення структури видатків

180320164    Це один із результатів об’єднання територіальних громад. Особливості формування їх бюджетів обговорили під час семінару, що відбувся в Харківській обласній державній адміністрації. На нього були запрошені представники райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування. Від Красноградської міської ради для участі у семінарі було делеговано заступника міського голови Дмитра Стецюренка.

   «Створення спроможних об’єднаних громад — безальтернативний шлях розвитку нашої держави, визначений Президентом, — підкреслив заступник голови облдержадміністрацій Михайло Черняк, відкриваючи семінар. — На Харківщині вже сформовані три об’єднані громади, в одній з яких, Старосалтівській, вже найближчим часом відбудуться вибори. Ще декілька — в процесі об’єднання.»

   Як розповіла в ході семінару заступник директора Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів Галина Маркович, на сьогодні в Україні вже створено 159 об’єднаних громад. Вони мають прямі відносини з державним бюджетом — тобто напряму, оминаючи обласний бюджет, отримують державні субвенції. Однією з головних переваг також є отримання до бюджету громади 60% податку на доходи фізичних осіб. Це призвело до зміни структури видатків місцевих бюджетів: громади змогли профінансувати ті потреби, на які раніше не вистачало коштів. Вдвічі збільшились видатки на розвиток.

Leave a Comment