Чи якісну питну воду вживають красноградці?

240320161   Сучасній людині доводиться дбати про безліч речей, пов’язаних з її життєдіяльністю та безпекою. Втім, ми не завжди усвідомлюємо надзвичайну важливість найбільш очевидних речей. Вода є однією із основних потреб кожного живого організму. І тому дуже важливою є її якість.

   Саме цій темі було присвячене одне із питань порядку денного засідання виконавчого комітету Красноградської міської ради. Про якість питної води та питного водопостачання доповідали заступник директора комунального підприємства «Водоканал» Микола Воротніков та головний державний санітарний лікар району Ганна Васенко. За словами Миколи Вікторовича, вона відповідає встановленим нормам. Та Ганна Володимирівна виступила категорично проти такої оцінки якості питної води.

   «Десять років тому налічувалося 10-14 свердловин і лише 2 з них не відповідали вимогам. Зараз — шість із шести. У воді перевищена норма хлоридів, аміаку, фтору. За нашими даними, вся питна вода не відповідає санітарним нормам. А лабораторія комунального підприємства «Водоканал» дає висновок, що все гаразд. Та це не можливо, бо очисні споруди і технологія очищення води – застаріли і не оновлюються. Про резервуари, в яких зберігається вода, ніхто не дбає. Близько п’яти років не проводилася їх чистка», — сказала Ганна Масенко.

   Коментуючи це питання, перший заступник міського голови Григорій Кревсун висловив пропозицію щодо ліквідації лабораторії, фінансування якої становить близько 200 тис. грн. на рік. Натомість — укласти договір з Красноградським міжрайонним управлінням головного управління Держсанепідслужби у Харківській області на виконання цих робіт. У цьому випадку витрати становитимуть 26 тис. грн. на рік. Економічна доцільність — очевидна.

   Сподіваємося, що зі зміною керівника підприємство запрацює більш ефективно. Новий директор приступає до роботи вже з 1 квітня цього року.

Leave a Comment