Кілька аргументів на користь створення ОСББ

040420161   Життя не стоїть на місці. Країна перебуває на шляху перетворень та змін, зокрема й у сфері житлово-комунального господарства.

   Про деякі з них розповідає Красноградський міський голова Володимир Максим.

   — Щоб зміни, пов’язані з управлінням спільними оселями, пройшли безболісно, потрібно готуватися до цього. Насамперед переглянути підхід до вирішення загальних проблем, навчитися розуміти і чути своїх сусідів, рахувати свої доходи і видатки. Так, за ці кілька місяців мешканцям варто створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків або обрати управителя будинку, організацію чи компанію, котрі його обслуговуватимуть.

   Цього не треба боятися. Досвід багатьох українських міст засвідчив, що ОСББ — це найприйнятніший шлях наведення порядку в непростій системі житлово-комунального господарства. І ось чому.

   В об’єднаннях співвласників громадяни самостійно визначатимуть розмір витрат, необхідних для утримання їхнього житла та прибудинкової території. Крім того, зберігається вставлений законодавством порядок надання пільг на житлово-комунальні послуги та субсидій. Вони будуть перераховуватися безпосередньо ОСББ.

   Нещодавно перший заступник міського голови Григорій Кревсун разом із керівником ЖРЕП Олексієм Крятовим побували в Мерефі та Новій Водолазі, де вже мають чималий досвід у цій справі. Там усі багатоповерхівки входять до складу ОСББ. Та далеко не скрізь ситуація така оптимістична. Українці з пересторогою ставляться до таких змін.

   Більшість людей непокоїть питання розміру квартлати. Зокрема, чи не збільшиться вона. Це питання вирішувати безпосередньо мешканцям — членам об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. У ОСББ «Мерефа-Центр», приміром, внесок (тариф) становить 1,94 грн за м2. Із них — 84 копійки спрямовуються на накопичувальний рахунок. Здавалося б, це мізерні кошти та на кінець року кожен будинок має десятки тисяч гривень, які використовуються на ремонтні роботи. А порядок їх здійснення, черговість придбання матеріалів та обладнання, необхідного для утримання будинку, жильці визначатимуть самостійно.

   Якщо ж у когось немає можливості повністю сплачувати квартплату, то частину суми можна погасити, здійснивши власноруч якийсь ремонт чи виконавши інші роботи.  Це практикують у «Мерефа-Центрі». Проблемні питання тут вирішують гуртом.

   Також ОСББ має можливість отримувати дохід і від приватний підприємців, які провадять свою діяльність у підвальних приміщеннях, орендують перші поверхи багатоповерхівок. Вони теж сплачують внески на рівні з мешканцями.

   На мою думку, все це доводить, що створення ОСББ — один із найефективніших варіантів розвитку житлово-комунальної сфери, який дозволить громадянам почуватися справжніми господарями у своїй оселі.

Leave a Comment