Багатотонний Ленін покинув Центральну площу Краснограда

110420161   Розмови про необхідність знесення пам’ятника комуністичному вождю серед мешканців міста точилися вже давно.

   І ось 11 квітня 2016 року бронзову скульптуру, що знаходилася на Центральній площі Краснограда, зняли із постаменту.

   Як відомо, 04 квітня наказом Міністерства культури України №200 «Про незанесення об’єктів культурної спадщини до державного Реєстру нерухомих пам’яток України» цей монументальний об’єкт було виключено з Реєстру нерухомих пам’яток України. Згодом губернатор Харківщини Ігор Райнін підписав розпорядження, яким зобов’язав очільників районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності до 12 квітня демонтувати пам’ятники і пам’ятні знаки, які підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

   Щоб не створювати соціальної напруги, на засіданні виконавчого комітету міської ради, яке відбулося зранку 11 квітня, були прийнято рішення демонтувати скульптуру В.І.Леніна не пошкоджуючи її цілісності та розмістити його на території Красноградського комбінату комунальних підприємств. Там він знаходитиметься тимчасово. Питання щодо його постійно місця знаходження вирішується. Зокрема, члени виконкому вирішили звернутися до Красноградського краєзнавчого музею ім.. П.Д.Мартиновича з клопотанням про розміщення пам’ятника на його території.

   На демонтаж скульптури з міського бюджету не витрачено жодної копійки.

   Багатьох красноградців цікавить, що ж буде та тому місці, де не одне десятиліття стояв Володимир Ілліч. Це питання лунало і між людей, які прийшли подивитися на цю подію. Спілкуючись із городянами, міський голова Володимир Максим повідомив, що це залежить безпосередньо від громади. Незабаром буде оголошено конкурс пропозицій щодо того, що має прикрашати нашу головну площу в майбутньому. Взяти участь у ньому зможуть всі бажаючих, особливо молодь, яка володіє комп’ютерною графікою.

   «Один із варіантів — посадити вже дорослу ялинку, яку можна було б прикрашати на новорічні та різдвяні свята», — сказав Володимир Максим.

110420163110420162

Залишити відповідь