Вулиці Радянська та Жовтнева змінили свої назви

250420168   За останній рік на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на території Красноградської міської ради чимало об’єктів топоніміки було перейменовано.

   Що ж стосується вулиць Радянська та Жовтнева, провулків Радянський та Жовтневий, то минулого року депутати міської ради шостого скликання прийняли рішення, що ці назви не підпадають під дію вищезазначеного закону. На доказ цього вони були приведені відповідні аргументи. Та Український інститут національної пам’яті наполіг на тому, що і ці об’єкти топоніміки мають змінити свої назви.

   Тому розпорядженням міського голови вони все ж таки були перейменовані. Депутати, в свою чергу, більшістю голосів на засіданні сесії підтримали це рішення. Адже вони добре розуміли, що старі назви не залишаться в будь-якому випадку. І якщо їх не змінити на місцевому рівні, то це зробить Харківська обласна державна адміністрація уже на свій розсуд.

   Отже у майбутньому вулиця Радянська носитиме назву Козацька, провулок Радянський — Козацький, вулиця Жовтнева — Соборна, провулок Жовтневий — Соборний.

   Для остаточного перейменування потрібно ще внести зміни до Реєстру назв вулиць, провулків, зареєструвавши назву в Харківській філії державного підприємства «Національні інформаційні системи».

Leave a Comment