Чорнобильський вітер по душах мете, чорнобильський пил на роки опадає. Годинник життя безупинно іде, лиш пам’ять усе пам’ятає

260420162   Тридцять років пройшло з тих пір, як у ніч з 25 та 26 квітня, коли всі спали безтурботним сном, о першій годині 23 хвилини над IV радіатором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало велетенське полум’я. Відтоді весна стала для всіх нас не лише порою, коли природа пробуджується від сну та все оживає, зеленіє і квітне, а й нагадування про страшну катастрофу.

   Серед тих, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції було багато крансоградців, які потрапили туди різними шляхами. Одні — за покликом душі, інших привели професійні обов’язки або повістка військкомату.

   Більше 450 мешканців нашого району боролися з цих страшними лихом. Їм всім і був присвячений мітинг, який відбувся біля оновленого пам’ятника землякам-чорнобильцям. Ініціаторами його спорудження стали самі ліквідатори.

   Відтепер імена всіх жителів Красноградщини, які ціною власного здоров’я чи життя врятували увесь світ, викарбувані на стелах меморіалу.

   На мітинг та відкриття оновленого пам’ятного знаку прийшли керівництво міста та району, колективи підприємств, установ і організацій, студенти місцевих вишів тощо.

  «На жаль, не всі річниці у наших календарях відмічені святковими кольорами.

   26 квітня саме така дата. Три десятиліття тому відбулася Чорнобильська трагедія. Із того часу цього дня ми віддаємо шану тим, хто брав безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на атомній станції, хто був змушений залишити рідні домівки – евакуйованим та переселенцям із зони відчуження, усім тим, кого торкнулася чорним крилом ця страшна біда.

   Сьогодні усі, кого травмував Чорнобиль, відчувають наслідки трагедії. Їм потрібна особлива увага держави та громади, дієва підтримка у боротьбі з недугами та іншими життєвими негараздами», — сказав міський голова Володимир Максим у своїй промові та вручив ліквідаторам грамоти та нагрудні знаки «30 років пам’яті», запроваджені Красноградською міської радою саме з нагоди 30-ї річниці ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

260420163   260420164

260420165   260420166

Leave a Comment