Про реформування житлово-комунального господарства

180520161   Цьому питанню було присвячене засідання круглого столу, яке відбулося вчора, 17 травня, за ініціативи міської ради. На зібрання запросили представників уже створених ОСББ і мешканців багатоповерхівок, які планують зробити це найближчим часом, керівників комунальних підприємств, інших зацікавлених осіб. Також у засіданні взяли участь мер міста Володимир Максим і голова районної ради Володимир Птишник.

   З прийняттям Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» 14 травня 2015 року, мешканцям багатоповерхівок довелося замислитися над тим, як надалі вирішувати питання щодо вивозу сміття, ремонту покрівель, утримання в належному стані внутрішньо-домових систем тощо. Досі у нашому місті ці функції були покладені на ЖРЕП та відповідно до законодавства з 1 липня підприємство не зможуть цим опікуватися у такий спосіб як зараз.

   Як повідомив міський голова, є декілька варіантів вирішення цього питання.

   «Найефективніший — створення ОСББ. Це дозволить мешканцям багатоквартирних будників самостійно визначатимуть розмір витрат, необхідних для утримання їхнього житла та прибудинкової території, порядок здійснення ремонтних робіт, черговість придбання матеріалів на їх проведення. Та, на жаль, ще не всі красноградці зрозуміли переваги створення ОСББ. Наразі у місті більше 100 будинків знаходяться у комунальній власності. Для того, щоб створити ОСББ чи визначитися з управителем у їх мешканців залишилося обмаль часу. Якщо вони це зроблять цього до 1 липня, то міська раду буде змушена оголосити відкритий конкурс та за його результатами сама призначить управителя. Хто ним буде? Є декілька можливих варіантів. Це може бути будь-яка приватна компанія, що має ліцензію на виконання відповідних робіт. Є пропозиції модернізувати ЖРЕП, і щоб воно змогло брати участь у конкурсі. Можна створити асоціацію об’єднань співвласників багатоповерхових будинків. І нарешті – комбінат комунальних підприємств. Якщо провести відповідні зміни, то і він зможе взяти на себе функції з утримання багатоквартирних будинків. Перевага останнього в тому, що він не має боргів у 1,5 млн гривень, як у ЖРЕПі», — сказав Володимир Іванович, виступаючи перед учасниками круглого столу.

180520162

Залишити відповідь