З турботою про братів наших менших

260520167   У місті діяла Програма скорочення кількості безпритульних тварин шляхом етичного ставлення до них та регулювання їх чисельності гуманними та цивілізованими методами. Вона була розрахована на 2012-2015 роки. Звіт про виконання даної Програми розглядався на засіданні сесії міської ради, яка відбулася 25 травня.

   Серед заходів, спрямованих на її виконання, були: виховання гуманного ставлення до тварин у навчальних закладах, проведення пропагандистських акцій через місцеві засоби масової інформації, співпраця з відповідними державними органами з метою оприлюднення фактів жорстокого поводження з тваринами та вжиття заходів для притягнення до відповідальності винних осіб, проведення біостерилізації тварин й повернення їх на попереднє місце існування тощо. Також Програма передбачала створення притулку та карантинного майданчика, що було б, на думку місього голови та депутатів, найкращим варіантом. Та на створення й утримання притупку потрібні чималі кошти, яких в міському бюджеті бракує. Приміром, вартість відлову однієї безпритульної тварини станом на 01.12.2014 року складала 350 грн. без урахування витрат на паливно-мастильні матеріали потрібні для виїзду на місце. Тому було вирішено проводити стерилізацію собак. На це і спрямовувалися кошти, передбачені на фінансування Програми.

   «Проблема щодо бродячих собак в місті існує давно. Ми про неї добре знаємо та держава жорстко регламентує наші дії, спрямовані на боротьбу з ними. Відповідно до законодавства їх не можна вбивати. Створення та утримання притулку — не під силу нашому бюджету. Та ми все ж таки не припиняємо роботи зі зменшення кількості безпритульних тварин. Так, стерилізація не вирішить цю проблему миттєво й з року в рік їх ставатиме все менше. І в результаті наше місто стане вільним від безпритульних тварин. Також хотілося б звернутися до всіх мешканців міста. Безпритульні чотирилапі не з’являються з нізвідки. Вони стають такими з вини людей. Мабуть не всі сповідують принцип «Ми у відповіді за тих, кого приручили». Будьте свідомими та гуманними. Не виганяйте своїх тварин на вулицю», — так прокоментував доповідь з даного питання міський голова Володимир Максим.

Leave a Comment