Козацька слава не вмре, не загине

060620161 У субота, 4 червня, у Краснограді відбулася незвичайна подія, яка зібрала разом не лише мешканців нашого міста, а й гостей з різних областей України. Цього дня у Бєльовській фортеці вперше відбулася козацька тризна — захід, головною метою якого було вшанування загиблих козаків усіх часів і поколінь.

   Основним закликом, який лунав у виступах керівництва міста та району, представників козацтва, настоятеля Благовіщенського храму протоієрея Миколая, було єднання заради неньки України.

   «Ми зібралися тут — в історичному та культурному центрі Краснограда, щоб віддати данину пам’яті всім, хто в різні роки загинув, захищаючи свою Батьківщину. Козакам, дідам і прадідам, які полягли на полі бою у буремні роки Другої світової війни, воїнам-інтернаціоналістам та тим патріотам України, нашим землякам, які, на жаль, у ці непрості часи, віддаючи життя, боронять від ворога наше місто, країну, наших дітей та нас з вами.

   Та, не дивлячись на те, що вони з різних епох, всіх їх об’єднувало одне бажання — незалежна, вільна та процвітаюча країна, в якій живе щасливий народ. Ця мета повинна згуртувати і нас з вами. Завдання сучасників і майбутніх поколінь — об’єднатися заради своєї Батьківщини. Тоді ми станемо гідними нащадками своїх попередників», — сказав Володимир Максим, звертаючись до присутніх на зібранні.

   Заупокійний молебень провів протоієрей, він же освятив поклонний хрест, який віднесли до річки Берестової та врочисто спустили на воду.

   А там уже, на зоні відпочинку, козаки мали можливість поспілкуватися, обмінятися досвідом, і, звісна річ, відпочити, поспівати, свої бойові вишколи показати, та пригоститися красноградським козацьким кулішем.

   Долучаючись до організації заходу, міська рада мала надію, що і красноградцям, і гостям міста він буде до вподоби. Чи справдилися ці сподівання? Відповіддю на це запитання, у якійсь мірі, стала пропозиція одного із отаманів зробити захід традиційним та вивести його на обласний рівень, внісши у план заходів Харківщини.

060620162   060620163   060620165    060620166

Залишити відповідь