Як запобігти АЧС?

160620162   Африканська чума свиней — контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней, на яке хворіють тварини всіх вікових груп. Захворювання передається при прямому контакті хворих свиней із здоровими, через продукти зі свинини та їх відходи, кліщами та механічно (транспортними засобами, при переміщенні тварин і людей). Лікування АЧС і його специфічна профілактика (вакцинація) відсутні.

   Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

   Симптоми захворювання свиней на АЧС: пригніченість, відмова від корму, висока температура, хитка хода. Може бути синюшність шкіри на підгрудку, череві, утворення темно-червоних плям, що не зникають при натисненні, блювання, закреп чи пронос, важке дихання, кашель, параліч задніх кінцівок. Поросні свиноматки абортують. Смертність, як правило, досягає 100 відсотків.

   Вірус АЧС досить стійкий: у трупах свиней зберігається до 10 тижнів, у гною — до трьох місяців, у м’ясі і копченій шинці — до 5-ти місяців, у замороженому стані — до 3 років.

   У вогнищі захворювання усе свинопоголів’я піддається безкровному забою та спалюванню, у 20-кілометровій зоні тварини забиваються та піддаються промпереробці. Строк карантину — 6 місяців. Протягом року після зняття карантину забороняється вирощування та розведення свиней.

   У зв’язку із випадками виникнення захворювання на африканську чуму свиней на території країни, з метою недопущення занесення збудника хвороби на територію Красноградського району, управління Держпродспоживслужби в Красноградському районі рекомендує дотримуватися простих, але важливих правил:

1) в особистих підсобних господарствах приміщення, де утримуються свині, повинні бути закритими, надійно ізольованими, без доступу сторонніх осіб;

2) заходити в приміщення, де утримуються свині, потрібно в змінному одязі та взутті;

3) у приміщеннях, де утримуються тварини, потрібно обов’язково проводити регулярне прибирання, дезінфекцію, дезінсекцію, а також знищувати гризунів;

4) не використовувати для напування тварин воду з річок, що течуть через лісові масиви, де можуть жити дикі кабани;

5) в жодному разі не купувати тварин за межами Красноградського району, без супровідних ветеринарних документів;

6) не купувати м’ясо та м’ясні продукти на стихійних ринках;

7) не використовувати харчові відходи для годівлі свиней;

8) забій тварини проводити тільки після клінічного огляду лікарем ветеринарної медицини;

9) для свиноферм забезпечити закритий режим роботи.

   При виявленні підозри на захворювання або при загибелі свиней потрібно негайно повідомити спеціаліста найближчої державної установи ветеринарної медицини або звернутися за телефонами: 7-30-27, 7-16-24, 7-68-27, 7-04-05.

Інформація Управління Держпродспоживслужби в Красноградському районі 

Залишити відповідь