Береженого Бог береже

170620169   Всі ми неодноразово бачили по телевізору відео сюжети про нещасні випадки при користуванні газом у побуті, внаслідок яких гинули чи були травмовані люди. Від таких новин стає моторошно. Що ж треба знати і робити, щоб не стати жертвою таких нещасних випадків? Як відомо, одна із запорук безпечного користування газом у побуті та запобігання отруєння чадним газом — це своєчасна перевірка димовентиляційних каналів.

   Саме цьому питанню була присвячена нарада, проведення якої ініціював міський голова Володимир Максим. На зібрання були запрошені фахівці трьох підприємств, які надають відповідні послуги на території району, керівники житлових ремонтно-експлуатаційних підприємств міста та Наталиного, начальники підприємства теплових мереж та Красноградської філії ПАТ «Харківгаз».

   Як зазначили фахівці, саме незадовільний стан димових і вентиляційних каналів житлових будинків є однією з основних причин нещасних випадків при використанні газу в побуті.

   Канали бувають димові і вентиляційні. Димові — відводять продукти згорання газового приладу (колонка газова, опалювальний пристрій (котел)), дані канали перевіряються двічі на рік. Вентиляційні — забезпечують ефективний повітрообмін приміщень і перевіряються один раз на рік. Димовентиляційні канали перевіряються згідно з відповідними правилами безпеки в системах газопостачання України.

   Обслуговування та ремонт димовентиляційних каналів здійснюється спеціалізованою організацією, яка має відповідні дозвільні документи на проведення даного виду діяльності. Перевірка здійснюється відповідно до графіків погоджених з управлінням газового господарства. В будинках, які обслуговує Красноградське ЖРЕП, обслуговування та очистку вентиляційних та димових каналів проводять працівники підприємства. Вартість цієї послуги включена в тариф з обслуговування багатоквартирних будинків.

   З метою завчасного попередження мешканців та забезпечення доступу для перевірки каналів за декілька днів до перевірки на дошках оголошення житлових будинків розміщується інформація про дату її проведення.

   Перевірка здійснюється методом візуального обстеження стану каналів та їх оголовків, а також за допомогою спеціальних приладів перевіряється наявність тяги в каналі та її сила. За результатами перевірки формуються відповідні акти. В випадку виявлення порушень в роботі димовентиляційних каналів, в акті перевірки здійснюються записи про це. Окрім акта людині видається і квитанція про оплату послуг.

   Виявлені порушення мають бути терміново усунені для забезпечення належного та безпечного функціонування димовентиляційних каналів.

   Акти передаються до управління газового господарства. Наявність в акті перевірки не усунених зауважень та порушень призводить до припинення газопостачання приватних будинків, окремих квартир, або й усієї багатоповерхівки в залежності від масштабів порушень. При цьому відновлення газопостачання можливе лише після повного усунення зауважень.

   Як показує практика найпоширенішими порушеннями, які призводять до припинення газопостачання є руйнування і здійснення самовільних демонтажів димовентиляційних каналів, під’єднання до них приладів для примусової вентиляції приміщень та інші.

   Як бачимо вчасне та якісне обслуговування димовентиляційних каналів є запорукою безпечного та комфортного проживання в багатоквартирних будинках, тому залишатись байдужим до нього не варто ні комунальним службам, ні самим мешканцям. Тож не ігноруйте приходу фахівця з метою перевірки димовентиляційних каналів, а також не допускайте пошкодження та руйнування системи димовентиляційних каналів.

Залишити відповідь