А пам’ять жива…

220620164   Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. Тоді на українську землю прийшла найжахливіша війна в історії нашого народу — Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.

   Відповідно до Указу Президента України від 17 листопада 2000 року з метою всенародного вшанування пам’яті українців, загиблих під час Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, їх подвигу та жертовності щороку в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

   22 червня 1941 року страшне слово «війна» увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Батьківщину, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека.

   Своїми спогадами про той день поділився голова Харківської обласної організації борців антифашистського опору Ігор Федорович Малицький, якому на той час було 16 років. Він розповів присутнім на мітингу-реквіємі, присвяченому цій даті, про свої думки і почуття, які його переповнювали, коли він почув страшну звістку про початок війни. Красноградці, що зібралися у сквері Слави, з завмиранням серця слухали про роки, які Ігор Федорович провів у концтаборах.

   Колишній в’язень прибув до Краснограда в складі делегації від Харківської обласної Асоціації громадських організацій інвалідів і ветеранів війни, щоб взяти участь у заходах з нагоди 75-річчя від початку Великої Вітчизняної війни. Ініціатором їхнього приїзду став міський голова Володимир Максим. Від його імені на мітингу до присутніх звернулася секретар міської ради Катерина Єніна. Під час заходу також виступили голова Красноградської районної державної адміністрації Євген Третяков, голова районної ради Володимир Птишник, настоятель Благовіщенського храму протоієрей Миколай, який відслужив за загиблими у всіх війнах панахиду. В знак пошани присутні на заході поклали квіти до пам’ятних знаків, присвячених героям, які захищали нашу країні та наше місто від німецько-фашистських окупантів в роки Другої світової війни: льотчикам, морякам, танкістам тощо.

220620165   220620166

220620167   220620168

Залишити відповідь