Що ж буде на місці пам’ятника В.І.Леніну?

120720161   Відповідь на це питання намагалися знайти члени конкурсного комітету міського конкурсу на кращий проект облаштування Центральної площі міста.

   Як відомо, у квітні нинішнього року, на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» бронзова скульптура Володимира Ілліча Леніна покинула місце, на якому простояла не одне десятиліття.

   До вирішення питання щодо альтернативи цьому пам’ятнику міська рада долучила всіх мешканців громади. Двадцять другого квітня на засіданні сесії міської ради депутати підтримали рішення, яким передбачалося проведення конкурсу на кращий проект облаштування Центральної площі міста та створення комітету, який має визначити переможця. Свої пропозиції про те, що має знаходитися на місці демонтованого пам’ятника В.І. Леніну, красноградці мали змогу подавати з 01 травня по 1 липня 2016 року.

   І ось дванадцятого липня члени конкурсного комітету зібралися у кабінеті міського голови, щоб визначитися із тим, який саме проект вони будуть рекомендувати для затвердження на сесії міської ради. Вони детально розглянули всі запропоновані ескізи та винесли свій вердикт. Це справа була доволі непроста, адже в конкурсі взяло участь більше 10 пропозицій.

   Та все ж в результаті жвавих обговорень було прийнято рішення: встановити на Центральній площі міста легку конструкцію увінчану Гербом України. Тризуб має з’явитися до 25-річчя Незалежності України. Та для того, щоб він мав естетичний вигляд та гармонував з будівлею Будинку рад та ялинками, попередньо потрібно чітко розрахувати його пропорції, зробити макет.

   Також члени комітету запропонували керівництву міста розглянути можливість реконструкції всієї площі: фонтану, сцени, Дошки пошани. До розробки екстер’єру площі міста можна було б залучити студентів Харківської державної академії дизайну і мистецтв. У цьому зголосився допомогти член Національно спілки художників України, Почесний громадянин міста Краснограда Василь Скринник.

   Довідково: до складу конкурсного комітету міського конкурсу на кращий проект облаштування Центральної площі міста увійшли міський голова Володимир Максим; перший заступник міського голови Григорій Кревсун; голова громадської організації «Традиція», депутат міської ради Олена Вербнікова; голова постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, благоустрою міста Юлія Гладкова; Почесний громадянин міста Краснограда Володимир Гонтар; секретар (керуючий справами) виконавчого комітету міської ради Анастасія Данилова; секретар міської ради Катерина Єніна; начальник відділу з питань благоустрою міста та архітектурно-будівельного контролю міської ради, депутат міської ради Ольга Караптан; спеціаліст І категорії відділу з питань благоустрою міста та архітектурно-будівельного контролю міської ради Інна Куришко; Почесний громадянин міста Краснограда Василь Скринник; депутат міської ради Костянтин Фролов.

Залишити відповідь