Звернення Управління Держпродспоживслужби в Красноградському районі до мешканців Красноградського району та підприємців, які проводять реалізацію алкогольних напоїв

260920161   22-23.09.2016 року зареєстровано випадки отруєння серед мешканців Харківської області (Вовчанський, Ізюмський райони та м. Харків ) алкогольними напоями (вірогідно, сурогат). Захворіло 19 мешканців, з них 10 — померли.

   Згідно зі ст. 37, 39, 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» вся харчова продукція, в тому числі алкогольна, повинна супроводжуватися товарно-транспортною накладною, кожна одиниця товару повинна мати відповідне маркування  державною мовою та містити інформацію про виробника, його юридичну адресу, містити інформацію щодо дати виготовлення та терміну реалізації.

    Оператор ринку, що проводить реалізацію харчової продукції, в тому числі алкогольної, зобов’язаний дотримуватися вище вказаних норм законодавства та не допускати фактів порушень . Згідно з цим же Законом власник продукції, яка не відповідає вказаним нормам, зобов’язаний самостійно вилучити її та знищити.

   Згідно з законодавством про захист прав споживачів кожен покупець має право потребувати у продавця документ про походження продукції.

   Кожен покупець повинен користуватися своїм правом та з метою захисту власного здоров’я купляти тільки ту продукцію, яка відповідає чинному законодавству.

   При появі перших ознак отруєння (нудота, багаторазова блювота, запаморочення, сповільненість дихання, серцева аритмія, піт на лобі, ослаблення пульсу) необхідно терміново звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Самолікування або ігнорування ознак отруєння призводить до летального випадку.

    Намагайтеся обставинах не вживати спиртне сумнівної якості ні за яких умов.

Залишити відповідь