А як у інших? Іноземний досвід при проведенні територіальних і функціональних реформ

   Красноградський міський голова Володимир Максим нещодавно побував у Німеччині. Поїздка організована та профінансована Німецьким товариством міжнародного співробітництва мала наметі ознайомити керівників місцевого самоуправління зі східної України з впровадженням муніципальної політики на практиці та досвідом при проведенні територіальних і функціональних реформ на прикладі німецьких міст і громад федеральних земель Саксонія і Бранденбург.

   Делегація з нашої країни відвідала Берлін, Вустермарк, Райхенбах-ім-Фогтланд, Міхендорф, Вурцен та Бішофсверд. Там українці, серед іншого, відвідали і дитячі садочки, школи та центри надання адміністративних послуг, поспілкувалися з бургомістрами й між собою, отримали масу корисної інформації.

   Повернувшись із Німеччини Володимир Максим вирішив доповісти депутатам та членам виконкому міськради, сільським головам району, представникам молодіжної громадської ради та місцевим активістам про те, як змінилося життя німецьких маленьких місточок після об’єднання територіальних громад, про їхній досвід створення нових робочих місць та залучення новітніх технологій, сонячні електростанції й чистоту.

   «Україна реалізує найуспішнішу реформу, яка вже відбулася і продовжує відбуватися в Європі. Децентралізація влади принесла іншим країнам заможність. Вірю, що зі створенням об’єднаних громадам так відбудеться — і вже відбувається — й у нас», — такий висновок зробив Володимир Максим після всього почутого та побаченого в Німеччині.

Leave a Comment

UA / EN
Перейти до вмісту