Що необхідно знати пересічному громадянину про Африканську чуму свиней (АЧС)?

20-10-20161   1. Що АЧС не становить небезпеки для людей.

2. Що на АЧС хворіють лише дикі та свійські свині (всіх видів, порід та статево-вікових груп).

3. Що резервуаром Африканської чуми свиней в природі є дикі свині, від яких заражаються свійські (домашні свині).

4. Що основні шляхи передачі збудника —безпосередній контакт тварин між собою (хворої та здорової): перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також —предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи.

5. Що збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС (наприклад: в копченій шинці —до 5 місяців).

6. Що холод (заморожена свинина) всього лиш консервує збудника (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування).

7. Що виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині в природному середовищі, необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

   Що мають знати власники тварини?

Що виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КРАСНОГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ:

7-30-27, 7-04-05, 7-16-24

Leave a Comment