Рекомендації щодо запобігання занесення вірусу АЧС в організовані господарства та особисті підсобні господарства громадян:

20-10-20162   1. Терміново інформувати державну службу ветеринарної медицини про виявлення випадків захворювання або загибелі диких та свійських свиней.

2. Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.

3. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами чи сторонніми людьми.

4. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.

5. Регулярно здійснювати очистку приміщень, у яких утримуються свині.

6. Обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі та взутті, при цьому використовувати окремі засоби догляду, інвентар.

7. Постійно вести боротьбу з гризунами.

8. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.

9. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджували б їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій і їх походження.

10. Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини.

11. Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

12. Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях та на стихійних ринках.

13. Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.

14. Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки, непридатні для споживання людиною, утилізувати.

15. Не переробляти туші вимушено забитих свиней.

16. Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин.

17. Корми перед згодовуванням піддавати термічній обробці (кип’ятити).

18. Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм.

19. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.

КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КРАСНОГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ:

7-30-27, 7-04-05, 7-16-24