Вшановуючи минуле, будуємо майбутнє

261120161Пригадай, Украйно, XX століття своє.

Дві трійки фатальні, як символ ненависті й горя

Цей рік 33-ій ще й досі у серці пече

Якимсь несказанним і вічно страждаючим болем.

   Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, історія України не знає. Голодомор — одна з найстрашніших катастроф історії людства. За своїм вражаючим масштабом його можна порівняти тільки з втратами нашого народу під час Другої світової війни.

   Двадцять шостого листопада 2016 року Україна вшанувала пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій.

   Напередодні, у п’ятницю, з цієї нагоди на Красноградщині відбувся мітинг-реквієм за участі кандидата на посаду першого заступника голови райдержадміністрації Валерія Кицюка, голови райради Володимира Птишника, першого заступника міського голови Григорія Кревсуна та секретаря міськради Катерини Єніної, настоятеля Благовіщенського храму, протоієрея Миколая, представників підприємств, установ, громадських та політичних організацій.

   «Вивчаючи історію Красноградщини, ми відкрили для доволі цікавий факт: акти цивільного стану за 1932-1933 роки засвідчували багато смертей та жодної від голоду. Тоді щохвилини в країні помирало 17 осіб, щодня — така кількість людей, як населення тодішнього Червонограда.

   Пам’ятаймо всіх красноградці, які в ті роки відійшли у світле небуття. Вони молять нас про те, щоб такого лиха більше не повторилось», — сказала у своєму виступі Катерина Єніна.

   Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх невинно замордованих голодом.

   На завершення мітингу-реквієму колонна на чолі з першим заступником міського голови Григорієм Кревсуном рушила на цвинтар, де встановлено пам’ятний знак жертвам Голодомору, щоб покласти квіти.

261120162   261120163

Leave a Comment