Двадцять п’ять років тому здійснилась споконвічна мрія волелюбного народу про самостійність та незалежність

021220162   Першого грудня 1991 року відбулася доленосна подія в історії нашої країни —Всеукраїнський референдум, який закріпив історичне рішення — Акт проголошення незалежності України.

   У бюлетені було лише одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Його текст, ухвалений позачерговою сесією Верховної Ради УРСР 24 серпня 1991 року, яким проголошувалося створення самостійної держави — України, було наведено у виборчому бюлетені.

   У голосуванні взяли участь 31 891,7 тис. громадян, тобто 84,2 відсотка загальної кількості включених до списків. Із них на запитання бюлетеня відповіли «Так, підтверджую» 28 804,1 тис. українців (90,3%).

   В усіх 27 регіонах країни виборці підтримали Акт проголошення незалежності. Найменше — в Криму, але все одно це було більше половини голосів — 54,2%. Найбільше — на Тернопільщині (98,7%).

   Причинами такої високої політичної активності громадян України стали:

   — сформоване протягом століть прагнення нашого народу до державотворення;

   — віра українців у свої сили та можливості;

   — розпочатий процес розпаду СРСР.

   Насправді саме 1 грудня 1991 року Україна стала по-справжньому суверенною. Тепер незалежність була волею мільйонів, а не тільки 346 депутатів.

   Про все це розповів директор багатопрофільного ліцею, учитель історії та правознавства Олег Шевчун на заході у залі засідань міської ради, який був присвячений річниці цієї події. Його слухачами були керівник апарату райдержадміністрації Ігор Сах, перший заступник міського голови Григорій Кревсун, секретар міської ради Катерина Єніна, депутати міської ради, студенти місцевих вишів та громадськість міста.

   Окрасою заходу став відеоролик, підготовлений сектором культури і туризму райдержадміністрації, про найважливіші події, які пережила наша Батьківщина за 25 років незалежності у всіх сферах: спортивній, культурній, космічній, духовній, політичній та громадській.

021220163   021220164

Leave a Comment

UA / EN
Перейти до вмісту