Зустріч з учнівським самоврядуванням

   Днями секретар Красноградської міської ради зустрілася з представниками усіх загальноосвітніх закладів міста: ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. О.І.Копиленка, НВК №2 та №3, багатопрофільного ліцею і гімназії «Гранд».

Присутнім у залі засідань міської ради вона розповіла про витоки органів місцевого самоврядування, об’єднання громад та у який саме спосіб територіальні громади можуть управляти селом, селищем чи містом. Також Катерина Єніна детально ознайомила старшокласників з роботою міської ради 7 скликання, доповіла про те, що зроблено за рік та окреслила плани на майбутнє.

Не оминула вона увагою і Всеукраїнський урок місцевого самоврядування, який відбувся напередодні.

— Функції громад рівні й у Києві, й у невеликому містечку й якість послуг, які вони надають, мають бути одинакові. Що ж саме роблять органи місцевого самоврядування? Це і забезпечення світлом, яке ми щодня зранку вмикаємо вдома, і чистота вулиць та тротуарів, прибирання снігу і місцях загального користування, ремонт доріг тощо. Все це — функції місцевих рад. Два роки назад почалася трансформація системи управління в країні. Сенс реформи місцевого самоврядування — дати можливість громадам самим вирішувати як саме прибирати вулиці, ремонтувати дороги та школи, надавати первинну медичну допомогу тощо, а не чекати, що хто у Києві вирішити яку саме вулицю потрібно привести до ладу. Та на все це необхідні кошти, отже потрібна бюджетна децентралізація, яка вже діє, — сказала Катерина Єніна.

Учнів зацікавив її виступ і вони ставили запитання щодо благоустрою міста, збирання сміття, відбудови Бєльовської фортеці, боротьби з безпритульними тваринами та ін. Катерина Єніна дала вичерпні відповіді кожному учню та закликала брати активну участь у житті міста і разом із владою змінювати Красноград на краще.

   

Залишити відповідь