Асоціація міст України провела Загальні Збори уповноважених представників органів місцевого самоврядування

Відкрив захід Голова Асоціації міст України Київський міський голова Віталій Кличко. Він привітав представників громад-членів АМУ, серед яких був і Красноградський міський голова Володимир Максим. Всього у залі налічувалося 280 делегатів.

Серед гостей заходу — Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр Геннадій .Зубко, народні депутати України, представники Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента України, експерти міжнародних проектів.

Представник Адміністрації Президента України Віталій Курінний виголосив привітання від Президента України Петра Порошенка, в якому сказано, що за два роки реформи кількість об’єднаних громад подвоїлася. З метою сприяння децентралізаційній реформі Президент видав Указ «Про першочергові заходи з розвитку місцевого самоврядування в Україні на 2017 рік», який визначає одним із пріоритетів розвитку держави на 2017 рік підвищення правової, організаційної та фінансової спроможності місцевого самоврядування в Україні та покликаний вивести у наступному році процес добровільного об’єднання територіальних громад на завершальний етап.

— Починаючи з 2014 року Уряд постійно спілкується з місцевим самоврядуванням та асоціаціями, зокрема й Асоціацією міст України. Реформа з децентралізації, яка нині реалізується, тримається на трьох китах: повноваження, фінансові ресурси та відповідальність. Громади демонструють успіхи в процесі реформи, хоча вона непроста. Тенденції до зростання місцевих бюджетів підтверджують це. Місцеві бюджети відповідно, якщо порівнювати 2015 і 2016 роки, зросли на понад  60%, на 44 млрд грн. Ми маємо сьогодні за 11 місяців 104,1% виконання місцевих бюджетів, які були затверджені і заплановані місцевими радами. Це означає, що ми маємо постійну тенденцію зростання. І на 2017 рік ми бачимо сьогодні зростання на рівні 25% по місцевим бюджетам, — Володимир Гройсман. — А в житті це – шкільні автобуси, відкриття опорних шкіл, відремонтовані дороги, ФАПи та інше. Слід розуміти, що успіхи об’єднаних громад – це успіхи людей, які в них живуть.

Володимир Гройман підкреслив, що сьогодні Уряд є партнером місцевого самоврядування, громад та асоціації, яка представляє їх інтереси. Також він наголосив, що Уряд і надалі готовий працювати в діалозі.

Далі робота Зборів продовжується у форматі відповіді-запитання. Прем’єр-Міністр України відповів на запитання керівників громад.

Перед міськими головами також виступили Голова Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій. Зубко, народний депутат Оксана Продан та привітали учасників з Днем місцевого самоврядування.