Красноградські школярі пропонують свої ідеї, як змінити свої навчальні заклади та рідне місто на краще

   Двадцятого січня 2017 року у залі засідань міської ради зібралися учні ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. О. І. Копиленка, НВК № 2 і № 3, багатопрофільного ліцею та гімназії «Гранд» — учасники всеукраїнського проекту з реалізації громадських ініціатив «Відкривай Україну». П’ять шкіл — п’ять команд. Вони завітали туди, щоб презентувати керівництву та депутатам міської ради, місцевим підприємцям свої пропозиції з поліпшення умов навчання загальноосвітніх закладах і покращення благоустрою Краснограда.

Кожна команда підготувала ідеї вирішення проблем у своїй школі та у місті в цілому. Наприклад, діти пропонують:

— удосконалити шкільне радіо, зробити навколо школи паркан і провести очищення старого ставка на учхозі (ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. О. І. Копиленка);

   — здійснити ремонт актового залу навчального закладу, облаштувати у місті скейт-майданчик і відновити парк на території Бєльовської фортеці (НВК № 2);

— облаштувати шкільний зимовий сад, реконструювати місток через Бородинський яр, провести громадські акції, спрямовані на боротьбу з амброзією та іншими шкідливими рослинами (НВК № 3);

— провести заходи з озеленення і художнього оформлення внутрішніх приміщень закладу, створити на базі ліцею відповідну інфраструктуру для катання на лижах (багатопрофільний ліцей);

— створити учнівську радіостанцію «Сиріус»,  облаштувати парк відпочинку на мікрорайоні 3 (гімназія «Гранд»).

Присутні на зібранні перший заступник міського голови Григорій Кревсун та секретар міськради Катерина Єніна підтримали школярів у їхньому прагненні до змін на краще та подякували за те, що не стоять осторонь проблем міста, а готові докладати зусиль, щоб воно ставало затишнішим та комфортнішим. Також вони запевнили, що проведуть консультантці з депутатами та підприємцями міста, щоб віднайти шляхи допомоги у впровадженні розроблених проектів.

 

   Довідково:

«Відкривай Україну» — освітній проект для учнів 7-11 класів малих міст України.

Мета проекту — створити середовище для розвитку підлітків малих міст України, у якому вони набудуть необхідних вмінь та отримають можливість реалізувати командою власну ідею у школі, а згодом — у місті.

Проект розрахований на участь 1000-1200 команд з 284 міст. 18 000 учнів та 1200 вчителів.

Навчальний процес проходить на геймифікованій онлайн-платформі, яка містить інтерактивні інструкції, навчальні матеріали, надихаючі історії успіху та багато іншого.

В ігровій формі учасники працюють над командоутворенням, практикують роботу з ідеями, комунікації, критичне мислення та проектний менеджмент.

Протягом гри діти здійснюють два проекти, які покликані змінити їх простір і середовище: на шкільному та міському рівнях.

«Здоровий спосіб життя», «Культура» і «Мистецтво», «Медіа», «Навколишнє середовище», «Соціальний напрям» і «Урбаністика» — у цих 6 сферах підлітки реалізовують свої проекти.

Команда «Відкривай Україну» разом із сотнями волонтерів і організаціями-партнерами створює умови для навчання, практичного втілення та презентації проектів громаді, представникам бізнесу, місцевій владі та всім зацікавленим у розвитку молоді України!

Leave a Comment