Передумов для створення медичного округу немало

Відповідно до протокольного рішення Красноградської міської ради було створено робочу групу щодо вивчення  питання створення госпітального округу з центром в місті  Краснограді.

Очолив її міський голова Володимир Максим, до складу групи увійшли депутати міської та районної рад, провідні фахівці медичної галузі Красноградщини, керівники вищих навчальних закладів медичного профілю, що працюють в нашому місті; представники громадськості Краснограда. В засіданні робочої групи взяла участь помічник Народного депутата України  Ніна  Мусатова.

Звертаючись до присутніх, очільник міста зупинився на складових, які унеможливлюють для красноградців  створення медичного  округу з центром у Лозовій.

У своєму виступі він зазначив, що  ми, в жодній мірі,  не виступаємо проти  рішення  Департаменту  охорони здоров’я Харківської держаної адміністрації, прекрасно розуміючи,  що в південній частині Слобожанського краю   повинен створюватися округ з метою надання висококваліфікованої допомоги, але ми відстоюємо і наші позиції –  створення додаткового округу з центром у Краснограді.

Ці передумови склалися історично:  Красноградська центральна районна лікарня свій  відлік веде з 1736 року, пізніше наше місто стало центром земства і земська лікарня обслуговувала населення шести повітів. Сьогодні Красноградська ЦРЛ  – базова для обслуговування населення сусідніх    Зачепилівського, Кегичівського та Сахновщнського,  а також Валківського та Нововодолазького районів. Загалом, понад 100 тисяч хворих.  Лікарня має свою базу – чотири лікувальних корпуси, поліклінічне відділення. Слід зазначити, що Красноград – одне з небагатьох міст Харківщини, де працює   вищий навчальний заклад Красноградський медичний коледж,  історія якого налічує понад 130 років.

Красноград має потужну високорозвинену логістику, місто розміщено на перетині шляхів до Полтави, Харкова, Дніпра. В місті працює базове підприємство газовидобувної галузі України  – філія Бурового управління «Укрбургаз». Підприємство   є  соціальним партнером міста. Тут  трудиться колектив, що налічує близько 9 тисяч працівників, всі вони зацікавлені в отриманні якісних медичних послуг.

Головний лікар Красноградської ЦРЛ Олександр Колодяжний зосередив увагу присутніх на результатах   наради за участю головних лікарів суміжних з Краноградщиною районів. Основний  її меседж  – госпітальний округ повинен працювати в Краснограді.

Громадський активіст Олексій Руденко звернув увагу на логістичному розміщення нашого міста і рівній його віддаленості від трьох районів області , а також необхідності проведення інвентаризації обладнання наявного в лікарні .

Депутат ради Костянтин Фролов означив історичні перспективи створення в Краснограді медичного округу.

Про роботу  профільних лікарень, що працюватимуть в межах округу, говорив Олексій Фесенко, головний лікар Центру надання первинної медико – санітарної допомоги.

Учасники наради виробили спільне бачення питань підготовки звернення до органів місцевого самоврядування Красноградського, Зачепилівського, Сахновщинського, Кегичівського районів, Харківської обласної ради, органів виконавчої влади стосовно доцільності  внесення змін до розробленого плану створення госпітальних округів, внісши до нього корективу   – створення ще одного округу з центром у Краснограді.

 

Leave a Comment