Стартувала акція «За чисте довкілля»

Рішення про її проведення на території Краснограда, Дослідного, Степового та Кум було прийнято на засіданні сесії міської ради двадцять третього березня.

Заступник міського голови Дмитро Стецюренко, доповідаючи з цього питання, ознайомив депутатів із заходами з проведення щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля».

За час її проведення, з 20 березня по 28 травня, заплановано виконати значний обсяг робіт із прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих, спортивних та господарських майданчиків, кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів, вулиць, доріг, тротуарів та зупинок громадського транспорту, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ побутових та інших відходів, а також забезпечити очищення від сміття прилеглих до житлових масивів територій, зони відпочинку на річці Берестовій.

І це справа не лише органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та комунальних підприємств.

Працівники кожної установи та організації, закладу торгівлі, медичного чи навчального закладу щороку активно долучаються до проведення заходів із санітарної очистки населених пунктів. Проте, щоб дійсно якісно і в оптимальні терміни виконати весь обсяг робіт, потрібно всім разом, всією громадою братися до роботи. Було б добре, якби цього року до прибирання також долучилися громадські організації та прийняли активну участь у наведенні порядку в нашому місті.

Особливо велике прохання до жителів багатоквартирного сектору: прибрати прибудинкові території, привести до належного естетичного вигляду встановлені навколо будинків огорожі.

До уваги керівників підприємств, установ, організацій, закладів торгівлі та громадського харчування усіх форм власності — крім обов’язкового прибирання прилеглої території, кожна юридична особа чи фізична особа-підприємець має закріплену територію, прибирання якої зобов’язує дотримання Правил благоустрою населених пунктів.

Цими ж Правилами передбачено, що «прибирання територій в районах приватної забудови здійснюється їх власниками». Таким чином кожен власник, орендар, користувач домоволодіння чи земельної ділянки зобов’язаний прибрати територію навколо огорожі, тротуар та дорогу до середини осі поруч з присадибною чи земельною ділянкою.

Відповідно до адміністративного Кодексу України «захаращення та несвоєчасне прибирання території від побутового, будівельного сміття, піску, деревини, опалого листя, гілля, нанесення транспортними засобами на дорогу ґрунту чи інших залишків будматеріалів» карається штрафом у розмірі 20-80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних або 50-100 таких мінімумів для юридичних осіб.

Не залишаймося байдужими. Зробімо всі разом, щоб наше місто були чистими і охайними.