Будинкові лічильники газу: «за» і «проти»

Відповідно до законодавства України до початку наступного року весь газ, який споживається населенням, має обліковуватися. Щоб забезпечити індивідуальними лічильниками всіх мешканців багатоповерхівок необхідно близько 7 млрд гривень. Таких коштів у Державному бюджеті не має. Тому було прийнято рішення про встановлення загальнобудинкових лічильників.

Прилади обліку газу з’явилися вже на 26-ти багатоповерхівках. І майже відразу їх мешканці стали нарікати на те, що суми у квитанціях за газ виросли ледь не у 10 разів. Чому так сталося? Адже мешканці цих будинків не використовують стільки газу?

З такими питанням красноградці звернулися до міської влади. Щоб розставити всі точки над «і» та надати жителям міста вичерпні відповіді до діалогу було запрошено представників ПАТ «Харківгаз». На запитання мешканців багатоповерхівок відповідали керуючий місцевим відділенням ПАТ «Харківгаз» Григорій Перепелиця та прес-секретар ПАТ «Харківгаз» Ольга Клименко.

Інтереси красноградців також представляв заступник міського голови Дмитро Стецюренко.

На зустрічі говорили про правила установки газових лічильників у помешканнях громадян, відповідність показників у платіжках і на приладах обліку, а також способи передачі даних щодо використаного блакитного палива.

Як повідомив Григорій Перепилиця, існує Методика розрахунку оплати за газ, визначена постановою НКРЕ. Відповідно до неї із показників загальнобудинкового лічильника віднімаються дані індивідуальних облікових приборів, решта розподіляється на кількість зареєстрованих у будинку. Причиною високого розміру оплати можуть бути самовільно встановлені додаткові газові прибори у деяких квартирах чи використання плити як засобу обігріву.

Єдиний вихід — встановлення індивідуального лічильника. Лише у цьому випадку споживачі сплачуватимуть лише за використаний газ. Та на відміну від загальнобудинкового, цей прилад обліку потрібно встановлювати за власний кошт. Така установка, що включає підготовку проектної документації, лічильник і витрати на його монтаж, коштує зараз від 4,5 до 5 тис. гривень.

Як бути? На це запитання кожен має відповідати сам. Чи встановлювати індивідуальний лічильник, чи сплачувати за той газ, який не споживав.

Leave a Comment