Головне у процесі об’єднання територіальних громад — виваженість

На цьому наголосив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час засідання координаційної ради членів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області в нашому районі, яке відбулося двадцять восьмого березня 2017 року. З ним повністю згідні й інші учасники зібрання — очільники району Євген Третяков та Володимир Птишник, міський голова Володимир Максим і керівники сільських рад району.

Головним питанням, яке обговорювалося на зібранні, було об’єднання територіальних громад. Про напрацювання міської ради у цьому напрямку присутнім розповів Володимир Максим.

— Листи з пропозицією про об’єднання ми направили в усі територіальна громади Красноградщини. Приймаючи таке рішення, ми намагалися врахувати всі економічні та фінансові чинники. Адже об’єднана територіальна громада має бути спроможною. Місто має все необхідне для того, щоб об’єднати навколо себе усі населені пункти району. Інфраструктура Краснограда зможе забезпечити потреби мешканців територіальної громади, — сказав Володимир Максим.

Сергій Чернов повідомив, що нещодавно набули чинності ще два законодавчих акти, які можуть стимулювати подальший процес об’єднання громад на Харківщині — Закони України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів». Це розкриває нові можливості з точки зору логістики, автомобільного сполучення. На думку очільника облради, це дасть додатковий імпульс органічному об’єднанню та формуванню самодостатніх громад, які зможуть виконувати і власні повноваження, і делеговані державою, мати для цього організаційний, кадровий, фінансовий ресурси.

   

Залишити відповідь