Інфраструктура, кадровий та фінансовий ресурси — головні чинники, які мають враховуватися при об’єднанні територіальних громад

На цьому наголосив і Красноградський міський голова Володимир Максим, і консультант з юридичних питань Офісу реформ у харківському представництві Асоціації міст України Наталія Олексенко, виступаючи на семінарі, що відбувся у приміщенні Піщанської сільської ради п’ятого квітня.

На зустріч були запрошені керівники Піщанської, Іванівської, Зорянської, Кирилівської, Хрестищенської, Миколо-Комишуватської територіальних громад. Представники Офісу реформ Наталія Олексенко та Микола Наркізов розповіли про нововведення у законодавстві Україні щодо добровільного об’єднання та відповіли на запитання присутніх.

«Вороття немає. Ми всі добре розуміємо, що у нас єдиний шлях — створення спроможних територіальних громад. Те, що досі не відбулося об’єднання — наша з вами відповідальність. Так, зміни багатьох лякають та, якщо ми справді дбаємо про добробут територіальних громад, потрібно відкинути всі сумніви і йти вперед», — з такими слова звернувся Володимир Максим до своїх колег.

Міська рада вже звернулася до сільський рад району з пропозицією про добровільне об’єднання територіальних громад в Красноградську міську об’єднану територіальну громаду Красноградського району Харківської області з центром у місті Краснограді. Тепер черга за ними. Та, як повідомила Наталія Олексенко, надання згоди — це ще не остаточне рішення про об’єднання територіальних громад. Далі повинна бути створена спільна робоча група із представників тих сільських рад, які підтримають пропозицію міськради. І вже вона має прорахувати доцільність, всі можливості та ризики саме такого об’єднання. Потім знову потрібно питати згоди у населення громад.

«Шлях до об’єднання — не короткий. Тому не потрібно зволікати. Йдіть до людей, пояснюйте їм про створення спроможних територіальних громад та питайте їхньої думки», — закликала Наталія Олексенко представників сільських рад та побажала всім успіхів у роботі на користь громад.

Залишити відповідь