Понад 1,5 мільйона звернень за отриманням адміністративних послуг подано через Укрпошту

Адміністративні (державні) послуги є важливим елементом взаємодії між державою, з одного боку, та населенням й представниками бізнесу, з іншого. До сфери таких послуг належать реєстраційні послуги, видача різноманітних довідок і дозволів, отримання паспортів, працевлаштування, соціальні та пенсійні послуги тощо.

Актуальність цього питання визначається тим, що кожен громадянин України у віці старше 18 років звертається за державними послугами в середньому двічі на рік. Від стану справ у даній сфері залежить загальний соціально-політичний клімат у будь-якому регіоні України, тому Уряд України взяв курс на підвищення якості й доступності державних послуг для населення та представників бізнесу.

Для реалізації зазначеної стратегічної цілі було обрано декілька напрямів: «електронне урядування», організація надання послуг на базі центрів надання адміністративних послуг (далі ЦНАП) і забезпечення доступу до таких послуг через відділення Укрпошти.

Нині в Україні створено близько 700 ЦНАПів, які мають забезпечити обслуговування населення на всій території України. Крім того, суб’єкти надання адміністративних послуг активно переводять свою діяльність в електронний формат, забезпечуючи тим самим легкий спосіб отримання цих послуг.

Але, враховуючи, що кількість населених пунктів в Україні становить понад 25 тис., а населення — близько 43 млн, половина з якого не має доступу до мережі Інтернет, система надання адміністративних послуг, що базується лише на ЦНАПах та Інтернеті, сьогодні є недостатньою для 100% розв’язання поставлених завдань, а сільське населення, як і раніше, залишається в дискримінаційному положенні.

Очевидно, що Укрпошта, яка має найбільшу і найдоступнішу для населення мережу власних відділень, має широкі можливості для виконання поставлених Урядом цілей.

Нині доступ до адміністративних послуг забезпечують усі відділення поштового зв’язку, а це понад 11 тис. точок доступу.

Якими адміністративними послугами можна скористатися у відділеннях Укрпошти?

Сьогодні в будь-якому відділенні Укрпошти можна отримати понад 50 адміністративних послуг. Зокрема, це ліцензування транспортної діяльності, видача різноманітних довідок, реєстраційні та соціальні послуги тощо. Наприклад, через пошту можна оформити субсидію, отримати довідку про доходи для перерахунку пенсії, отримати послуги зі встановлення певного статусу, оформити підприємство, отримати ліцензію на перевезення тощо.

Із переліком послуг та списком необхідних документів кожен охочий може ознайомитися на корпоративному сайті підприємства www.ukrposhta.ua або у відділеннях поштового зв’язку.

Що потрібно для того, щоб отримати адміністративну послугу через Укрпошту?

Щоб отримати адміністративну послугу, необхідно відвідати найближче відділення Укрпошти, де кожен бажаючий може ознайомитися зі всією необхідною інформацією про послугу, яка його цікавить, та направити на адресу суб’єкта надання адміністративної послуги оформлений, за допомогою працівника Укрпошти, необхідний пакет документів, а потім також через Укрпошту отримати результат.

Що дуже важливо? Громадянам України, незалежно від місця їхнього проживання, тепер не потрібно витрачати час та кошти на поїздку до необхідного державного органу, не треба стояти в чергах, бігати в пошуках інформації. У найближчому відділенні Укрпошти кожен має змогу дистанційно отримати необхідну послугу з переліку послуг, що надаються через Укрпошту.

Також працівники відділення нададуть кваліфіковану допомогу в оформленні необхідного пакета документів, допоможуть заповнити заявку та направити документи до відповідного органу, який надає ту чи іншу послугу. Тобто працівники Укрпошти додатково виконують функцію інформаторів і частково консультантів, природно, після обов’язкового навчання, яке проводять представники державних органів, з якими співпрацює Укрпошта.

Скільки коштують такі послуги?

Укрпошта не бере ніякої додаткової плати, крім оплати прямих витрат на пересилання поштового відправлення відповідно до чинних тарифів, які залежать від маси та виду поштового відправлення.

Які терміни отримання адміністративних послуг через пошту?

Отримання адміністративних послуг за допомогою засобів поштового зв’язку відбувається в терміни, встановлені нормативно-правовими актами, що регулюють строки надання адміністративних послуг і терміни проходження письмової кореспонденції та залежать від виду послуги й відстані між місцем подачі документів і місцем розташування суб’єкта надання тієї чи іншої послуги.

Чи оновлюється перелік адмінпослуг?

Постійно проводиться аналіз асортименту адміністративних послуг, що надаються за допомогою засобів поштового зв’язку, вивчення попиту та визначення найбільш популярних серед населення. Такий аналіз дає змогу оптимізувати перелік послуг й поглибити співпрацю з тими центральними органами влади, в чиїх послугах найбільше зацікавлені громадяни.

Які результати цієї роботи на сьогодні?

За час реалізації проекту всі показники демонструють високу затребуваність і зацікавленість населення в отриманні адміністративних послуг через пошту. Населення довіряє національному оператору поштового зв’язку та визнає його як альтернативний канал доступу до таких послуг. Підтвердженням цього факту є понад 1,5 мільйона звернень громадян протягом 2013–2016 років.

Варто наголосити, що найпопулярнішими послугами серед українців є призначення житлових субсидій та різних видів допомоги, видача довідки про доходи (розмір пенсії), державна реєстрація юридичних і фізичних осіб-підприємців, надання інформації з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, видача ліцензії на перевезення пасажирів і вантажів тощо.

Що отримує Укрпошта від співробітництва із суб’єктами надання адміністративних послуг?

Така співпраця вигідна усім: і Укрпошті, і державним органам влади, і громадянам країни.

Для Укрпошти — це отримання доходів від пересилання поштових відправлень та збільшення клієнтопотоку у відділеннях поштового зв’язку.

Для державних органів влади — це зменшення навантаження на адміністративний апарат державних органів та оптимізація витрат із Державного бюджету на створення мережі доступу до адміністративних послуг.

Для громадян — це доступність адмінпослуг, комплексне отримання послуг в одному місці, економія часу й транспортних витрат, відсутність контакту з чиновниками та можливість отримання результату з доставкою додому.

За інформацією Центру поштового зв’язку №4 Харківської дирекції ПАТ “Укрпошта”

 

Залишити відповідь