Тимчасова контрольна комісія Красноградської міської ради щодо законності встановлення зовнішньої реклами прозвітувала про свою роботу

На розгляд депутатів міськради відповідне питання виносилося на засіданні сесії 21 квітня. Як зазначалося, діяльність тимчасової контрольної комісії ради засвідчила ряд проблем щодо законності встановлення зовнішньої реклами (білбордів, сітілайтів) в нашому місті.

Недосконалість законодавства у сфері розташування рекламних засобів дає можливість недобросовісним розповсюджувачам зовнішньої реклами діяти в супереч інтересів територіальної громади. Тим самим, значно зменшується, а подекуди зовсім нівелюється можливість міської ради та її посадових осіб впливати на ситуацію.

Окрім того, законодавством не передбачені процедура та повноваження Робочого органу стосовно вже встановлених рекламоносiїв, які розташовані без дозволу на розміщення зовнішньої реклами або у разі закінчення строку дії дозволу.

Також не конкретизовано, яким чином повинен діяти Робочий орган у разі не подання розповсюджувачами зовнішньої реклами заявки на продовження терміну дії дозволу за один місяць до його закінчення. На думку членів тимчасової контрольної комісії, законодавством у сфері зовнішньої реклами повинно детальніше врегульовуватися питання стосовно повноважень органів, які здійснюють регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами.

На завершення звіту, доповідач наголосив на необхідності доповнити діюче Положення нормою щодо щорічного надання розповсюджувачами зовнішньої реклами Робочому органу документів, які підтверджують безпеку розташованого рекламоносiя.

Ще однією важливою прогалиною є не врегулювання на законодавчому рівні порядку демонтажу рекламних конструкцій, які, наприклад, розміщені з порушенням дозвільної документації, або зовсім без відповідного дозволу, або знаходяться в аварійному стані.

Залишити відповідь