Вороги чи просто покинуті істоти, які заслуговують на співчуття?

Тема про безпритульних тварин та методи боротьби з ними час від часу постає досить гостро. Особливо з настанням тепла, коли активізуються бродячі собаки. Їх можна побачити не лише на відділених вулицях, біля сміттєзвалищ, а і в дворах багатоповерхівок, центрі міста. Безумовно, це реальна загроза здоров’ю людей, оскільки собаки, крім того, що можуть покусати, ще й є носіями різноманітних захворювань.

Тому й не випадково, що міська влада занепокоєна цим явищем. Справа в тім, що практично будь-яка боротьба з бродячими собаками забороняється чинним законодавством. Їх не можна відстрілювати, труїти, усипляти. Можна лише намагатися скоротити їх чисельність гуманними способами і дбати про підвищення рівня культури населення в питаннях утримання тварин. У місті діє Програма регулювання чисельності безпритульних тварин на 2016-2018 роки, на виконання якої проводиться стерилізація бродячих собак.

На думку депутата міськради Наталії Жердельової, проблема бездомних тварин вирішувана. Про це говорить успішний досвід багатьох європейських країн. Але для цього необхідний комплексний підхід і співпраця влади з волонтерами — ентузіастами, які займаються підтримкою тварин, можуть не тільки посприяти у побудові раціональної системи поводження з бездомними і домашніми тваринами, а й надавати постійну безпосередню допомогу в її подальшій роботі.

Себе Наталія Жердельова теж відносить до таких небайдужих людей та працює над вирішенням цієї проблеми.

Нещодавно, наприклад, вона стала ініціатором проведення засідання круглого столу на тему: «Вирішення питання поводження з безпритульними тваринами у Краснограді в умовах Європейської інтеграції України». Захід відбувся у залі засідань міської ради. На нього були запрошені віце президент асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова, голова правління громадської організації «Ліга допомоги тваринам» Зоя Савченко, керівництво міста та району, громадськість.

Під час зібрання говорили про головні аспекти проблем з безпритульними тваринами та шляхи їх законного та ефективного вирішення; співпрацю між керівництвом Красноградської міської ради, зоозахисниками та громадськістю у цьому напрямку; створення «Центру етичного виховання з базовою структурою пункту ветеринарної допомоги бездомним тваринам та тваринам, що загубилися».

Leave a Comment