Що скаже громада?

Чимало вулиць у нашому районі, відповідно до закону про декомунізацію, вже отримали нові назви. Відповідні рішення спочатку ухвалювалися органами місцевого самоврядування, потім за їхнім поданням відомості про це вносилися до Реєстру назв вулиць, провулків Харківської філії державного підприємства «Національні інформаційні системи».

Та деякі питання все ж залишилися відкритими. Стосується це насамперед назви вулиці Московської у Краснограді. До міської ради звернулися члени Красноградської спілки учасників АТО та місцевий депутат Юрій Бакал. Зважаючи на загарбницьку позицію Росії щодо нашої держави, продовження збройного конфлікту на Донбасі з численними жертвами, вони пропонують перейменувати вулицю. Днями це питання розглядалося на засіданні комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища міської ради. У ході обговорення член комісії Наталія Зінченко висловилася за увіковічення пам’яті нашого земляка, українського письменника Леоніда Первомайського. За її словами, було б доцільно змінити назву провулку Кооперативного — на провулок Первомайського. Адже саме тут свого часу народився відомий літератор.

Як відомо, відповідний закон не зобов’язує місцеву владу змінювати назву вулиці Московської. Тому було ухвалене рішення винести це питання на розгляд громадськості, зокрема і мешканців міста.

— Протягом місяця після виходу цієї інформації у районній газеті (26.05.2017 року) красноградці можуть висловитися і щодо зміни назви вул. Московської, і щодо перейменування пров. Кооперативного, — наголосила голова комісії Катерина Єніна. — Містяни можуть вибрати зручний для себе спосіб зворотного зв’язку: направити листа на адресу міської ради (вул. Бєльовська, 94), залишити повідомлення на офіційному веб-сайті міськради чи на її сторінці в мережі Фейсбук, або зателефонувати на номер 7-14-99. Чим більше людей висловляться із цього питання, тим об’єктивнішим буде наше рішення.

Тож у громади є можливість сказати своє слово. Аби потім не обурюватися: «Знову не спитали нашої думки…

Leave a Comment