Ініціатива міської ради знайшла підтримку

На одному із минулих засідань сесії депутати прийняли рішення «Про звернення міської ради до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади щодо створення регіонального медичного округу з центром у місті Краснограді». Листи з пропозицією були направлені до Красноградської, Зачепилівської, Кегичівської, Сахновщинської районних ради та селищних рад, Харківської обласної ради, Красноградської райдержадміністрації, Харківської облдержадміністрації, народного депутата України Анатолія Гіршфельда, Міністерства охорони здоров’я України, кабінету Міністрів України.

Прийняттю цього звернення передувала кропітка робота спеціально створеної робочої групи. Було враховано всі передумови:

— сьогодні Красноградська ЦРЛ є базовою для обслуговування населення Красноградського, Зачепилівського, Кегичівського та Сахновщнського районів. Загалом, понад 100 тисяч мешканців. Лікарня має чотири лікувальних корпуси та поліклінічне відділення;

— Красноград – одне з не багатьох міст Харківщини, де працює Красноградський медичний коледж — вищий навчальний заклад, що випускає необхідних спеціалістів;

— наше місто має потужну високорозвинену транспортну мережу, воно розміщене на перетині шляхів до Полтави, Харкова, Дніпра.

Також тут працює базове підприємство газовидобувної галузі України — філія бурового управління «Укрбургаз», де трудиться колектив, що налічує близько 9 тисяч працівників. Воно є соціальним партнером міста, і всі його працівники зацікавлені в отриманні якісних медичних послуг саме в Краснограді.

Тому, розуміючи, що в Харківській області госпітальні округи повинні створюватися з метою надання кваліфікованої медичної допомоги, Красноградська міська рада вважає, що вкрай необхідним є створення госпітального округу у складі чотирьох районів: Красноградського, Зачепилівського, Кегичівського і Сахновщанського з центром у місті Красноград.

Наразі від деяких адресатів вже отримані позитивні відповіді. Звернення міськради підтримали Красноградська, Зачепилівська, Кегичівська райради та Сахновщинська, Зачепилівська селищні ради.

Міністерство ж охорони здоров’я України надало рекомендації щодо вирішення цього питання на рівні Харківської облдержадміністрації, де вже створено та діє дорадчий орган, який при прийнятті свого рішення має врахувати щільність населення, стан автошляхів, матеріально-технічну базу закладів охорони здоров’я тощо.

Не оминув увагою це питання і народний депутат України Анатолій Гіршфельд. Як повідомила під час засідання сесії міськради 25 травня його помічник-консультант Ніна Мусатова, він теж поклопотав про створення медичного округу з центром у Краснограді.

Leave a Comment