Наркоманія набула в нашій країні значного розповсюдження і є серйозною небезпекою для подальшого розвитку суспільства. Нині з нею борються чимало український сімей, правоохоронні органи, медичні заклади та громадськість. Враховуючи невтішні дані статистики, лише близько 2% хворим вдається її подолати, 98% — залишаються наркозалежними до кінця свого короткого життя. Тому одним із головних методів боротьби з цим явищем є профілактика.
Саме питанню запобігання проявам наркоманії і була присвячена нарада, яка днями пройшла у Красноградській міській раді. На неї були запрошені представники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти райдержадміністрації, депутатського корпусу й лікар-нарколог місцевої лікарні.
За результатами наради буде дано відповідні доручення та підготовлено розпорядження міського голови, яким буде створено робочу групу при Красноградській міській раді, робота якої буде спрямована на запобігання проявам наркоманії. Адже головне — донести до підростаючого покоління, а саме вони знаходяться у групі ризику, що не варто пробувати вживати наркотики, адже поступово виникає звикання до них, а зі збільшенням дози відбуваються зміни у психічному здоров’ї людини: порушується координація руху, можуть бути гострий стан психозу і паніки, суїцидальні реакції, манія переслідування, апатія та байдужість до всього навколишнього, поява галюцинацій та найрізноманітніших фобій.
Зовнішній вигляд наркоманів далекий від привабливого: сіре обличчя, суха шкіра, волосся та зуби поступово випадають. У них значно послаблена пам’ять, з часом вони не можуть згадати прочитане. Запалення та затвердіння вен, гнійні інфекції шкіри і тканин, вірусні гепатити, венеричні хвороби — знайомий стан для таких хворих. У них народжуються діти з тяжкими фізичними та психічними вадами.
Наркомани становлять найнебезпечнішу групу ризику захворювання на ВІЛ/СНІД (серед таких хворих 70% — наркомани). Це зумовлено як фактором введення наркотиків ін’єкцією, так і ризикованою психічно неадекватною поведінкою в різних життєвих ситуаціях.
Непомітно наркозалежна людина втрачає себе як особистість. Усе, що колись було сенсом її життя — сім’я, друзі, робота — стає другорядним, непотрібним. Єдине, що цікавить наркомана, — можливість дістати чергову дозу. Заради неї він здатен на зраду, крадіжку, вбивство… Отже, наркозалежні особи втрачають своє фізичне і психічне здоров’я, загрожують здоров’ю власних дітей і суспільству.