Свято маленьких громадян нашої країни

Перше червня — особлива дата. Саме сьогодні відзначається День захисту дітей —добре і радісне свято. Заходи з цієї нагоди розпочалися о 10 ранку у районному Будинку культури. Привітати дітлахів зі святом прийшли голова райдержадміністрації Євген Третяков, голова райради Володимир Птишник та очільник міста Володимир Максим.

— Цей день особливо радісний для школярів, які пов’язують його з початком найдовших у році літніх канікул. Дитинство — це пора надій і сподівань. Багато, хто з вас міряв відвідати парк ім. Горького у Харкові, покататися на атракціонах. Невдовзі й у нашому місті з’явиться нове місце для розваг — дитячий ігровий комплекс «Фрегат «Удача». Споруда у вигляді корабля буде подібна до тої, що знаходиться у парку ім. Горького, — сказав Володимир Максим, звертаючись до присутніх у залі дітлахів.

Після виступів почесних гостей маленькі красноградці мали змогу поринути в чарівний світ театру. На них чекали дві вистави, акторами яких були учасники народного аматорського театру «Арт-Є. Діти»

Довідково: В Україні День захисту дітей святкують щорічно з 1998 року. В світі International Day for Protection of Children був заснований ще в листопаді 1949-го, в Парижі, рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше понад 50 країн світу відзначили «Дитячий день» в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 року і проголосила рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

    

Leave a Comment