Маловідома сторінка з минулого Красноградщини

Масове знищення фашистською Німеччиною євреїв стало одним з найстрашніших уроків історії країни. Така трагічна сторінка є минулому й нашого краю. У липні 1942 року було розстріляно 260 красноградців цієї національності. Востаннє побачили цей світ вони у Коваленківському лісі села Наталине. Саме там у 1967 було встановлено обеліск загиблим, які завинили лише тим, що народилися від матері-єврейки.

Цього літа виповнюється 75 років від тієї страшної трагедії. Про відзначення цієї дати і йшлося під час зустрічі Красноградського міського голови Володимира Максима та голови обласного комітету «Дробицький яр» Леоніда Леонідова. Вони обговорили основні моменти співпраці та вирішили приурочити проведення заходів із вшанування померлих у Коваленківському лісі до річниці визволення району від німецько-фашистських загарбників.

Користуючись нагодою, Леонід Леонідов поспілкувався із дітьми та онуками розстріляних у липні 42-го, зокрема, і з депутаткою міської ради семи скликань Ганною Затерман.

Довідково: Харківський обласний комітет «Дробицький Яр» — громадська організація, яка діє з 1988 року. Офіційно зареєстрована, коли вийшов Закон про громадські організації, 9 серпня 1991 року (реєстр. Свід. №14).

Комітет «Дробицький Яр» об’єднує зусилля всіх людей і організацій щодо увічнення пам’яті жертв нацизму на території Харкова і Харківської області в 1941-1943 рр.

Залишити відповідь