30 червня 2017 року, на головній спортивній та культурній арені країни — НСК «Олімпійський», відбувся урочистий захід з нагоди 25-річчя «Асоціації міст України».

Загальноукраїнські збори відбулись під головуванням Голови Асоціації міст України, Київського міського голови Віталія Кличка за участі Президента України Петра Порошенка, Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко, Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Генадія Зубка, представників іноземних партнерів Асоціації та громад-членів Асоціації, серед яких був і Красноградський міський голова Володимир Максим.

Відкрилося засідання виступом Президента України Петра Порошенка, який зазначив, що за роки існування Асоціації міст України багато що зроблено.

«За цей час громади пережили і надзвичайно складні 90-ті, коли міські бюджети треба було збирати буквально «по нитці». І як їх наповнювати ніхто гадки не мав. І централізація, яка з року в рік зростала, незважаючи на обіцянки лідерів, і частка загальнонаціонального бюджету зростала, а громади все більше і більше залежали чи то від вул. Банкової, чи то від вул. Грушевського», — нагадав Петро Порошенко, додавши, що за останній час були зроблені конкретні кроки, які, зокрема, здійснили для розширення податкової бази громад, для створення стимулів для їх розвитку і зростання.

«Нові або добре полагоджені дороги, облаштоване сміттєзвалище та справний водогін, освітлення вулиць, відремонтовані школи, новенькі автобуси та тролейбуси, парк. І сьогодні люди дуже дякують, коли змінюється обличчя і столиці, і обласних центрів. Це дуже важливо і це створює абсолютно інший настрій в українців. На цих прикладах країна й бачить переваги децентралізації. Саме зараз найкращий час для повної реалізації потенціалу кожного міста. Чому? Бо в країні змінилася сама філософія ставлення до громади, до забезпечення її прав і реалізації її можливостей», — підкреслив Петро Порошенко.

Під час урочистостей були вручені державні нагороди, Почесні грамоти та відзнаки Уряду, цінні подарунки та подяки Голови Асоціації міст України.

Крім того, була презентована Стратегія розвитку АМУ до 2022 року, учасники зборів мали змогу поспілкуватися між собою, поділитися досвідом або ж обговорити проблемні питання. Багато хто наголошував на недосконалості Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності», відповідно до якого в межах населеного пункту розпорядником є відповідна рада, а за межами — райдержадміністрація, якщо земля не сільськогосподарського призначення. Отже і виходить, що Красноградська міська рада, приміром, наводить лад на міській зоні відпочинку, а відремонтувати туди дорогу чи спиляти там дерево не може, бо це вже не її повноваження.