Таку інформацію озвучив перший заступник міського голови Григорій Кревсун на засідання сесії міськради у середу, 26 липня. Його доповідь містила звіт про хід виконання Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2016-2018 роки.
Наразі на території міста зареєстровано 26 ОСББ, що становить 16% від кількості багатоповерхівок Краснограда.
— Створення ОСББ — це шлях, яким пішли у свій час більшість розвинених країн світу. Для нас також не має іншого варіанту. Понад 90% квартир — приватна власність. Та люди ніяк не хочуть зрозуміти, що володіння житлом — не лише привілей, а й обов’язок. Чому за утриманням, наприклад, автомобіля стежить його власник, а за багатоповерхівку, у якій всі квартири приватизовані, має відповідати влада чи хтось інший, тільки не господар квадратних метрів? Законодавство забороняє витрачати бюджетні кошти на утримання багатоповерхівок. Та люди чомусь не хочуть цього зрозуміти й далі чекають, що хтось вирішити за них їхні проблеми, — сказав міський голова Володимир Максим, коментуючи доповідь свого першого заступника.
Тим більше, що створення ОСББ має свої переваги. Для власників житлових та нежитлових приміщень багатоквартирного житлового будинку це:
— право вибору форми управління багатоквартирним житловим будинком;
— право самостійно встановлювати кошторис експлуатації та утримання багатоквартирного житлового будинку,
— право визначати тривалість, черговість і обсяги робіт з ремонту багатоквартирного житлового будинку;
— набуття права власності або права користування прибудинковою територією;
— отримання повного обсягу житлово-комунальних послуг на якісному рівні;
— забезпечення контролю за використанням допоміжних приміщень будинку, територій загального користування;
— забезпечення контролю за збором, розподілом та витрачанням грошових коштів, що спрямовуються на утримання багатоквартирного будинку та на оплату вартості житлово-комунальних послуг.
Громадяни, які взяли у свої руки управління будинком, своєю спільною власністю, у силу своїх можливостей здійснюють помірний внесок у благоустрій міста і вже не будуть руйнувати те, що зробили власними зусиллями та за власні кошти. Чим більше буде свідомих активних громадян у нашому місті, тим більше будуть люди звикати зберігати те, що вони мають.
Міська рада, зі свого боку, готова надати всіляку підтримку тим, хто вирішив подолати звичку чекати і сподіватися на те, що комунальні підприємства зможуть і надалі нести весь тягар проблем щодо утримання і модернізації житлового фонду.