До уваги красноградців!

Станом на 17 жовтня 2017 року на території Красноградського району виникло 115 пожеж, що практично удвічі більше, ніж за аналогічний період 2016 року.

Нерідко жертвами полум’я стають ліси, поля та будівлі громадян, а звідси і значні матеріальні збитки. Те, що створювалося роками, у вогні гине за лічені хвилини. Крім того, наноситься неабияка екологічна шкода навколишньому середовищу. Забруднюється повітря та знищується у вогні все живе.

Основними причинами виникнення пожеж є:

необережне поводження з вогнем — 88 %;

несправність електропроводки та електрообладнання — 5 %;

несправність пічного опалення — 5 %;

інші причини — 2 %.

Як свідчить статистика, цього року 35 % пожеж виникло в приватних домоволодіннях і квартирах громадян та 61% пожеж виникло на відкритій території поблизу населених пунктів.

З настанням холодів кількість пожеж збільшилася. Причинами їх виникнення є несправність пічного опалення та порушення правил експлуатації електрообладнання.

З метою недопущення пожеж слід звернути увагу на наступне: необхідно привести в належний технічний стан електропроводку та електрообладнання.

З настанням холодної пори року актуальним питанням є використання пічного та газового опалення. Слід провести чистку і перевірку димових та вентиляційних каналів, при необхідності — провести ремонт димарів.

Недостатня  ефективність стаціонарного опалення, в свою чергу, призводить до необхідності використання побутових електронагрівальних приладів. При цьому треба пам’ятати, що електрообігрівачі повинні бути заводського виготовлення та, бажано, закритого виконання. Не допускається експлуатація саморобних електрообігрівачів та залишення електрообладнання увімкненим без нагляду, а також перенавантаження електромережі. Не можна сушити одяг та інші речі поблизу електричних та газових приладів.

Загалом, основними причинами виникнення пожеж є невиконання елементарних вимог пожежної безпеки — незнання їх або грубе ігнорування.

Важливим питанням є належний нагляд за малолітніми дітьми, адже саме вони, залишившись наодинці з сірниками, можуть стати причиною пожежі з дуже тяжкими наслідками.

Пам’ятайте! Недотримання правил пожежної безпеки може призвести до великої та непоправної біди.

При виникненні пожежі негайно телефонуйте 101.