Вчора у приміщенні районної бібліотеки відбувся захід, присвячений пам’яті видатного красноградця Антона Хижняка

Цього листопада виповнилося 110 років із дня його народження. Проведення заходу було заплановано ще минулого року та передбачено у календарі пам’ятних дат.

Завдяки спільній роботі міської ради, районної та міської бібліотек старшокласники місцевих навчальних закладів познайомилися зі сторінками біографії Антона Федоровича. Про його творчість розповіла присутнім голова ветеранської організації міської ради Людмила Меркулова, яка підготувала детальний аналіз його робіт.

Школярі мали змогу доторкнулися до душі видатного письменника, читаючи уривки його романів. Своєрідний флешмоб розпочала Катерина Єніна, а далі його підхопили учні НВК №3. Кожен відкривав для себе свого Антона Хижняка, такого близького і неповторного, бо писав він про рідний край, його історію, здобутки.

Антон Хижняк прийшов у літературу з журналістики в нелегкий час, на зламі століть. Красноградський період його творчості пов’язаний із роботою у редакції районної газети, а далі — вагомі літературні здобутки, праця у провідних виданнях тогочасної України.

Зі спогадів Людмили Меркулової, яка була особисто знайома з письменником, можна говорити, що Антон Федорович був людиною простою, не цурався своїх земляків. Часто приїздив до Краснограда, відвідував краєзнавчий музей ім.. П.Д.Мартиновича та рідну редакцію. Поводився виховано та щиро, як справжній інтелігент.

Його творчість, яку залишив нам у спадщину, може сприйматися по-різному, але для нас вона має бути зрозумілою та близькою.

Залишити відповідь