Сьогоднішній день – це спогад про жахливу трагедію, ім’я якій — Чорнобиль

Більшою чи меншою мірою це лихо торкнулося кожного з нас. Адже якби не аварія, то не було б настільки скалічених доль і стільки хвороб. А якби не люди, які пожертвували собою, щоб ліквідувати наслідки аварії, то не було б і всіх нас. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким живемо. Чорнобиль був, є і буде, а тому згадувати про нього потрібно постійно.

Слова вдячності чорнобильцям говорили сьогодні на заході з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відбувся у Красноградському краєзнавчому музеї ім. П.Д.Мартиновича.

Слова ведучої про трагічну сторінку в історії нашої держави болем відлунювали у серцях кожного присутнього, бо навіки закарбований в пам’яті людей подвиг наших земляків, які ліквідовували наслідки страшної аварії, виправляли чужі помилки заради щасливого життя не тільки своїх рідних і близьких, а й усього людства.

— Ми дуже вдячні вам за те, що ризикуючи своїм життям, ви пішли на ліквідацію екологічного лиха, яке сколихнуло Україну і весь світ. Звичайно, зараз вас турбує багато питань: найперше проблеми зі здоров’ям, питання соціальних виплат. Та хочу, щоб ви знали, ми пам’ятаємо про вас і шануємо ваш подвиг, — сказав міський голова Володимир Максим. Він згадав і Бондаренка Володимира Федоровича — одного із ініціаторів і авторів проекту оновленого пам’ятного знаку землякам-чорнобильцям. За його пропозицією хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто відчайдушно боровся із радіаційним лихом і уже відійшов у вічність.

Грамотою міської ради Володимир Максим нагородив учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Ростислава Попова, Миколу Сему та Олександра Шапталу.

Гарний настрій учасникам заходу чудовими музичними номерами створювали працівники районного Будинку культури.

Також цього дня керівники району, міста та ліквідатори поклали квіти до пам’ятного знака героям Чорнобиля.

  

Залишити відповідь