Об’єкти незавершеного будівництва у вигляді тимчасових споруд, що знаходяться поруч із автовокзалом (вул. Полтавська) та біля будинку №13 на мікрорайоні 3, вже не ожин рік викликають жваве обговорення. Більшість мешканців занепокоєна тим, що вони спотворюють зовнішній вигляд міста, є такі, що виступають «за» ці МАФи, а дехто на цьому питанні просто спекулює.

Та не зважаючи на мотиви, які переслідують красноградці, міськрада робить усе, щоб захистити їхні інтереси.

Створеною розпорядженням міського голови від 04 січня 2016 року робочою групою з вивчення питання правового врегулювання забудови центральної частини міста:

— надіслано клопотання до Державної інспекції сільського господарства в Харківській області (яка мала повноваження щодо контролю за використанням та охороною земель) з приводу проведення перевірки законності розташування групи тимчасових споруд по вул. Полтавській поруч з автовокзалом міста та незаконного використання земельної ділянки, складення відповідних документів про порушення земельного законодавства громадянином Нікітічем С.І. (міській раді відмовлено в його задоволенні в зв’язку з відсутністю підстав для проведення перевірки);

— надіслано аналогічне клопотання до Державної екологічної інспекції в Харківській області (в проведенні перевірки відмовлено в зв’язку з тим, що лист міської ради не є підставою для проведення позапланової перевірки);

— написано письмову заяву до Красноградського відділу поліції ГУНП в Харківській області щодо відкриття кримінального провадження з факту самовільного зайняття земельної ділянки по вул. Полтавській поруч з автовокзалом м. Красноград орієнтовною площею 808,7 кв.м. громадянином Нікітічем С.І. (за результатами розгляду міській раді відмовлено у відкритті кримінального провадження за даним фактом);

написано письмову заяву до Первомайської місцевої прокуратури щодо здійснення представництва прокурором інтересів міської ради в суді щодо зобов’язання Нікітіча С.І. демонтувати тимчасові споруди по вул. Полтавській поруч з автовокзалом міста Красноград, крім того, було надіслано заяву щодо перевірки законності розташування вказаних споруд (за результатом розгляду прокуратура повідомила, що дана справа вже була предметом розгляд в усіх судових інстанція).

Питання щодо знесення тимчасових споруд за позовом прокуратури Красноградського району в інтересах міської ради розглядалося у Красноградському районному суді та Апеляційному суді Харківської області. Рішеннями цих судів Нікітіча С.І. зобов’язували звільнити самовільно зайняту ділянку шляхом демонтажу самовільно збудованих споруд. Після цього Нікітічем С.І. було подано касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду України з приводу скасування рішення Апеляційного суді Харківської області, яку було задоволено.

На сьогодні, відповідно до судових рішень Первомайського та Лозівського міськрайонних судів вказані тимчасові споруди являються об’єктами нерухомості, винесення цих рішень відбулося без згоди міської ради, у зв’язку з чим радою ініційовано та направлено звернення міського голови та депутатів до Генеральної Прокуратури, Вищої Ради юстиції України стосовно незаконності правочинів щодо набуття права власності на об’єкти нерухомості.

За результатами розгляду звернення міського голови та депутатів щодо неправомірних дій суддів Первомайського та Лозівського міськрайонних судів прокуратурою на адресу міської ради направлено відповідь, у якій зазначено про відсутність ознак кримінально-карного діяння та підстав для внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Міська рада може працювати лише в межах своїх повноважень. Та вона готова продовжувати роботу у цьому напрямку, використовуючи всі можливі шляхи в правовому полі.

Щодо одного із варіантів вирішення цього питання на офіційному веб-сайті міської ради було розміщено електронну петицію під назвою «Про викуп об’єктів нерухомого майна для створення міського парку та майданчику відпочинку». Необхідну кількість підписів вже зібрано. Електронну петицію зареєстровано та розпочато її розгляд.