НОВИЙ ПОРЯДОК НАПРАВЛЕННЯ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ

 

01 січня 2018 року набирав чинності «Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» (далі – Порядок), затверджений постановою правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року № 39, погоджений Міністерством охорони здоров’я України 23 серпня 2017 року  за № 3.14-19/1146-17/22760.

Новий порядок забезпечення лікуванням після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів передбачає спрощення механізму отримання відновлювального лікування для застрахованих осіб і прискорення надання соціальної послуги. А саме, застрахована особа або член її сім’ї (дитина в супроводі одного із застрахованих батьків, або застрахованої особи, яка їх змінює (опікуна, піклувальника) може направлятись до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на стаціонарному лікуванні.

Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.

Застрахована особа, яка брала участь в АТО, має право на лікування ( у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

Порядком визначені наступні профілі медичної реабілітації:

– нейрореабілітація: підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм;

– м’язово-скелетна реабілітація:

підгострий період ортопедичних, травматологічних операцій, ревматологічних   захворювань,  опіків;

– кардіо-пульмонарна реабілітація: підгострий період інфаркта міокарда, стан після пролікованої стенокардії, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень після операцій на легенях (в т.ч. гнійних процесів не туберкульозного характеру); цукровий діабет

– медико-психологічна реабілітація учасників АТО: порушення адаптації, розлади сну, розлади пов’язані із споживанням їжі,соматоформні розлади, неврастенія;

– реабілітація після оперативних втручань на органи зору: підгострий період після операцій на органах зору;

– реабілітація при порушенні перебігу вагітності : ускладнена вагітність;

– інша (соматична) реабілітація: підгострий період після операцій на органах травлення, сечостатевої системи (видалення каменів з нирок і сечових шляхів), підгострий період після операцій на жіночих статевих органах.

Вказані профілі реабілітації в повному обсязі надаються у санаторно-курортних закладах Харкіщини : Клінічний санаторій «Березівські мінеральні води», санаторій «Роща», санаторій «Високий».

Механізм отримання  реабілітаційного лікування для застрахованих осіб.

Після висновку лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК) медичного закладу, де застрахована особа перебуває на стаціонарному лікуванні, інформація про потребу у лікування в реабілітаційному відділенні санаторію відповідного профілю передається медичним закладом до робочого органу Фонду.

Представник органу Фонду відвідує хворого, надає роз’яснення про порядок забезпечення його реабілітаційним лікуванням та оформлює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням, перевіряє оригінали паспорту, свідоцтва про народження дитини (у разі необхідності отримання послуг із реабілітаційного лікування дитиною), довідку про безпосередню участь особи в АТО (у разі отримання послуг з медико-психологічної реабілітації учасників АТО).

Після отримання заяви, за наявності вищезазначених документів, орган Фонду здійснює:

–  реєстрацію заяви та перевіряє перебування застрахованої особи на обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

–  протягом одного робочого дня з моменту отримання заяви, надсилає її санаторно-курортному закладу на узгодження щодо можливості прийому хворого на реабілітаційне лікування .

У разі отримання згоди від санаторно-курортного закладу, укладається договір між застрахованою особою, органом Фонду, та санаторієм. Договір є документом, що надає право застрахованій особі на отримання послуг у санаторно-курортному закладі за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Після підписання договору застрахованою особою та органом Фонду, три примірника договору передаються застрахованою особою санаторно-курортному закладу для належного їх оформлення.

Після завершення курсу реабілітації застрахованою особою підписується акт прийманні-передачі наданих йому послуг з медичної реабілітації.

На весь період реабілітаційного лікування в санаторно-курортному закладі застрахованій особі по листку непрацездатності надається допомога за рахунок коштів Фонду у розмірах, визначених чинним законодавством.

Реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах є важливим і невід’ємним етапом стаціонарного лікування, проводиться з обов’язковим збереженням послідовності, наступності та повноти надання медичної допомоги застрахованій особі.

Хто такі застраховані особи? Це особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях, у фізичних осіб; фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах.

Докладну інформацію з отримання реабілітаційного лікування можна отримати у Красноградському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області за адресою : м.Красноград, вул.Соборна,85 та за телефонами: 73844, 71035.

(Управління виконавчої дирекції фонду в Харківській області Красноградське відділення)

 

Залишити відповідь