Гідність викарбовувалася Майданом

В Красноградському краєзнавчому музеї пройшли заходи  на  вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння   сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Події тієї пори засвідчили, що Україна заплатила надто високу ціну за  власне звільнення  і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

Міський голова Володимир  Максим, звертаючись до учасників урочистого зібрання  та  свідків  тих подій зазначив, що кровопролиття Майдану стало рушієм докорінних змін у країні. І щоб не говорили скептики, ці зміни направлені на розбудову не тільки нашої, а й кожного її міста, села та селища. Революційні події того часу змусили кожного з нас повірити в те що ми, українці, гідні кращої долі та кращого життя. На жаль, ця істина стала близькою та зрозумілою для багатьох  шляхом  страшного кровопролиття, військових дій на сході  нашої держави.

Пройшло ще зовсім мало  час , щоб дати  історичну оцінку тих подій, та найголовніше, ми вже ніколи не будемо іншими, Майдан викарбував в українців почуття власної гідності та віри, що час прийдешній, час змін слугуватиме нашому кращому майбуттю.

 

 

 

Leave a Comment

UA / EN
Перейти до вмісту